Namaza gel tableti kap!

Namaza gel tableti kap!
İstanbul Kartal’da küçük çocukların camiye gitmesi için cami cemaati tarafından kampanya başlatıldı. Buna göre camiye gelen çocuklara 40 gün sonra tablet bilgisayar veriliyor. Oysa kampanyanın nedeni çocukları internet bağımlığından kurtarmak olarak tarif

Ülkenin birçok noktasında mp3, bilgisayar, bisiklet gibi hediyelerle çocukları camiye getirmeye dönük kampanyaların sonuncusu İstanbul Kartal’da başladı.

Tablet bilgisayar hediyeli cami...

Kartal Atalar Mahallesi’nde başlatılan kampanyayı bugün sayfaların taşıyan Zaman gazetesi, çocukların bu kampanya ile birlikte internet bağımlılığından kurtarılarak camiye namaza gelmesinin sağlanacağını ileri sürdü.

Habere göre kampanya başlangıcından bu yana 350 çocuk camiye “müdavimi” olurken, başlatılan bu kampanyanın “ödülünü” yani tablet bilgisayarı alma koşulu çocukların 40 gün boyunca camiye gelmesi…

Camiye gelmiyorlarsa hediye verelim…

İmam Yücel Kara, “Mahalleli kendi çocuklarının sürekli internet kafelerde olmasından, yaşlıların hatırını tutmamaktan, camiye uğramamasından dert yakınıyordu. Ben de ‘Hediyeler verip, kendinizi sevindirin. Belki o zaman sizi dinlerler.’ dedim. Sonra birlikte böyle bir kampanya başlattık.” diyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com