Namoğlu : "Pepe gibilerine..."

Namoğlu : "Pepe gibilerine..."
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı...

Yusuf Namoğlu, bu sene sert oynamalar, hatta kramponla ayağa basmaların çoğaldığını kaydederek, "Bunlar, yabancı oyunculara yönelik daha fazla olmaya başladı. Hiçbir oyuncunun böyle bir zarar vermeye hakkı yoktur. Bu konuda hakem arkadaşlarımız ikinci yarıda daha hassas olacaktır” şeklinde konuştu.

İspanya Kral Kupası çeyrek final ilk maçında Real Madrid, evinde Barcelona’ya 2-1 yenilirken, bu karşılaşmada Pepe’nin, yerde yatan Messi’nin eline kasten basması büyük tepki aldı. Dünya medyası, karşılaşma ilgili haber ve yorumlarında Madridli futbolcunun centilmenlik dışı hareketlerini ön plana çıkarırken, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Türkiye’de bu tip davranışlarda bulunan oyunculara kesinlikle tolerans gösterilmeyeceğini söyledi.

TSYD’nin Antalya’daki seminerinde konuşan Namoğlu, bu sezon sert oynamaların çoğaldığına dikkat çekerek, "Hakem arkadaşlarımızı bu gibi pozisyonlarda ‘sıfır tolerans’ uygulamaları için uyardık” dedi.

"Acımasız olmayalım"

Özellikle yabancı futbolcuların sert hareketlere maruz kaldığını anlatan Yusuf Namoğlu, "Futbolculara milyonlarca Euro veriyoruz. Bu oyuncular aylarca futbol oynayamıyor. Bu da kulüplerine, oynadıkları ülkelerin milli takımına ve oyuncunun kendisine zarar veriyor. UEFA bu konuda ‘sıfır tolerans’ deyiminini kullanmıştır. Bu konuda hakem arkadaşlarımız ikinci yarıda daha hassas olacaktır” diye konuştu.

2011’in Türk hakemlerinin en fazla uluslararası maç yönettiği yıl olarak tarihe geçtiğini vurgulayan Namoğlu, Türk toplumundan ricada bulunarak şöyle dedi: "Hakemlerimize acımasız bir şekilde vurmayalım. Bizler pozisyonları, gösterilen ağır çekimlerdeki gibi göremeyiz. Hakemlerimiz sezonun ilk 2-3 haftasında bazı hatalar yaptı. Ancak daha sonra geçmiş yıllara göre çok daha iyi maç yöneten ve sahada kendini kabul ettiren konuma geldiler.” Yusuf Namoğlu, 6 hakem uygulamasının bu sezon hayata geçirilmeyeceğini sözlerine ekledi. (EMK)

Kaynak : Hürriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com