"Namus senesi"

"Namus senesi"
Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ve futbolcu Emre Belözoğlu çarpıcı açıklamalar yaptı.

Galatasaray derbisinin ardından eleştiri yağmuruna tutulan Fenerbahçe Sportif Direktör ve Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman, 3 Temmuz sabahından bugüne kadar takımı buralara taşıyan 'A'dan Z'ye' tüm oyuncularına teşekkür ederken, bir yandan da eleştirilere yanıt vermiş oldu.

Olağanüstü bir sezon yaşadıklarını belirten Aykut Kocaman, "Bu süreçte sizin yerinize başka takım olsaydı, bunu altını çizerek söylüyorum, bugünleri bile görmesi mümkün olmazdı" dedi. Kocaman, şampiyonluk için sonuna kadar savaşacaklarını da ifade etti.

Dün yapılan antrenman öncesinde oyuncularıyla bir araya gelen Aykut Kocaman şunları söyledi:

"3 Temmuz sabahından beri, o gün var olan sonradan aramıza katılan tüm oyunculara, Galatasaray maçı dahil olmak üzere, tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Bizi bu şartlarda buraya kadar taşıyan; kaptanımızdan, 2., 3. kaptanlarımızdan en gencimize kadar, sonradan bize katılan Henri'ye, Moussa'ya kadar herkese A'dan Z'ye çok teşekkür ederim. Bu işin içinde sportif olarak, futbol anlamında hatalar her zaman olacaktır. Biz derbide tüm sezonun yükünü sırtımıza aldık, sahaya çıktık. 30 dakikalık süreçte bir futbol takımının yaptığı her şeyi yaptınız. 3-0, 4-0 da yapabilirdik. Maç sonunda kazanabilirdik, kaybedebilirdik. Ama beraberlikle bitti. Olağanüstü bir sezon yaşıyoruz. Bu süreçte sizin yerinize başka takım olsaydı, bunu altını çizerek söylüyorum, bugünleri bile görmesi mümkün olmazdı. Hala ve hala şampiyonluk şansımız devam ediyor. Sonuna kadar yarışacağız. Biz bu sene her şeyin en güzelini hak ediyoruz. Her şey halen bizim elimizde. Biriniz dahi, 'Biz kötüyüz, başarılı değiliz' diye düşünmesin. Burada yapılan her doğru iş futbolcu grubunundur. Hataları sonuna kadar ben göğüslerim. Son maçın son düdüğüne kadar şampiyonluğu kovalayacağız. Bu sene bizim için ne olursa olsun, nasıl biterse bitsin bir namus senesi. Tüm yaşatılanlara rağmen yıkılmadık. Hep birlikte alnımızın akıyla devam edeceğiz. Gün birlik olma günü"

Aykut Kocaman'ın sözlerini tamamlamasının ardından söz alan Emre Belözoğlu ise "Hepimizin hataları oldu hocam sadece siz üzerinize almayın. Ailemizin dışında bizim tek mutlu olacağımız yer burası. Biz yine burada elimizden geleni yapacağız. Bu gücümüz var, bu kalitemiz var, bunu daha önce gösterdik yine göstereceğiz" diye konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com