Narenciyeler sular altında kaldı

Narenciyeler sular altında kaldı
Muğla'da şiddetli yağış nedeniyle Köyceğiz ve Ortaca ilçelerinde çok sayıda sera ve narenciye bahçesi sular altında kaldı, bazı evleri su bastı.

Dalaman Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Köyceğiz'de son bir saatte metrekareye 33 kilogram yağış düştü.

Şiddetli yağış nedeniyle Köyceğiz ilçesine bağlı Nasuhdede Mahallesi ve Kavakarası köyündeki çok sayıda sera, narenciye bahçesi ve tarla sular altında kaldı, bazı evleri su bastı.
Vatandaşlar su basan seralarını tahliye etmek için çalışma başlattı. Köyceğiz ve Toparlar belediyelerine bağlı ekipler, seraları zarar gören vatandaşlara yardım ederek, şiddetli yağış nedeniyle kapanan yolları açmak için yoğun çaba sarfetti.

KAYMAKAM İNCELEMELERDE BULUNDU

Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileriyle bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Demirkale, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağış nedeniyle seraları, evleri ve narenciye bahçeleri zarar gören vatandaşlara yardım etmek ve hasar tespit çalışmasında bulunmak amacıyla bölgeye geldiklerini söyledi.

Demirkale, şiddetli yağış nedeniyle herhangi bir can kaybının yaşanmamasının başlıca tesellileri olduğunu kaydetti.

MADDİ ZARAR VAR

Nasuhdede Mahalesi'ndeki serası zarar gören Nihat Kaplan, bölgede özellikle son 2 saatte şiddetli yağış olduğunu belirtti. Bu nedenle mahalledeki seraların sular altında kaldığını anlatan Kaplan, "Şimdi kendi çabalarımızla suları tahliye etmeye çalışıyoruz. Çok büyük maddi zararımız var. Mahalledeki 120 dönümlük sera zarar gördü" dedi.

Kavakarası köyünde evi ve narenciye bahçesi sular altında kalan Kamil Yılmaz ise geçen yıl da şiddetli yağış nedeniyle bahçelerinin büyük zarar gördüğünü söyledi.

Bu yılki yağışta su tahliye kanalının tıkanması sonucu evini su bastığını ifade eden Yılmaz, "Evim sular altında kaldı. Ayrıca 10 arı kovanım zarar gördü. Bu yıl portakalların bir kısmını satmıştım, geriye kalan kısım da zarar gördü. Her yıl aynı sorunları yaşıyoruz. Yetkililerin bu sorunu çözmesini istiyoruz" diye konuştu.

Öte yandan, şiddetli yağış nedeniyle Köyceğiz-Ortaca karayolu Kocabel mevkisinde heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle yaklaşık bir saat ulaşıma kapanan karayolu, ekiplerin çalışmasının ardından kontrollü olarak açıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com