Nato'nun önceliği Türkiye'ye Patriot

Nato'nun önceliği Türkiye'ye Patriot
Türkiye'nin Suriye sınırına yerleştirilecek Patriot hava savunma sistemine ilişkin, NATO sözcüsünden bir açıklama geldi.

Brüksel - NATO Sözcüsü Carmen Romero'nun, Brüksel'deki NATO Merkezi'nde gazetdcilerle bir araya geldiği toplantıda, Türkiye'nin Patriot füze sistemi talebi gündeme geldi.

Romero, NATO'nun öncelikleri arasında Suriye ile sınır paylaşan NATO üyesi Türkiye'ye Patriot füze sisteminin yerleştirilmesi olduğunu vurguladı.

Romero, bu talebin NATO askeri yetkililerince acil bir şekilde değerlendirdiğini belirtti.

Carmen Romero, ''Söz konusu füze sistemi savunma amaçlıdır. Bu sistem Türkiye'nin potansiyel tehditlerden korunmasını sağlayacak. Bazı üyelerimiz, bu sistemin Türkiye'ye yerleştirilmesi için önderlik ederek, kendi Patriot sistemlerinin bu ülkeye yerleştirilmesini önerdi'' diye konuştu.

NATO'nun öncelikleri arasında Afganistan'daki askeri operasyonların tamamlanmasının da olduğunu dile getiren Romero, bu ülkedeki askeri operasyonların 2014 yılının sonunda tamamlanacağını, 1 Aralık 2015 tarihinde Afganistan'da yerel silahlı kuvvetlere eğitim ve teknik anlamda desteğin sağlanmasına yönelik misyonun başlayacağını söyledi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com