Nazlı Ilıcak Yeni Şafak'a fena çattı!

Nazlı Ilıcak Yeni Şafak'a fena çattı!
Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak bugün köşesinde Yeni Şafak yazrı Cem Küçük'e adeta küçüklüğünü bil imasında bir yazı kaleme aldı.

Gezi Parkı devrimi bilhassa yandaşları birbirine düşürmüş ve daha önce et-tırnak olan yandaşlar fikir ayrılığına düşmüşlerdi. Daha sonra Gezi Parkı üzerinden birbirlerine köşelerinden laf çakma modası başladı. Yeni Şafak yazarı Cem Küçük köşesinde Nazlı Ilıcak'a sallayınca cevap gecikmedi ve Ilıcak da bugün köşesinde Yeni Şafak'ı ve aynı zihniyetteki AKP'lileri eleştiren bir yazı yazdı.

İşte o yazıdan önemli kesitler;

"Cem Küçük'ün kerametleri

Bazı yazıları okuyunca üzülüyorum; onlar adına üzülüyorum.
Yeni Şafak'ta Cem Küçük diye biri yazıyormuş ve geçenlerde benden söz etmiş. Twitter sağ olsun, takipçilerim yazıyı paylaştı. Sadece Cem'e özgü bir tavır olsaydı, üstünü siler geçerdim ama, bu camiada yaygın bir üslûp haline geldiğinden bir çift söz sarf etme gereğini duydum.

Ne yapıyorlar?
1) Takım zihniyetiyle hareket ediyorlar.
2) Farklı bir fikir seslendirince, sizi, "düşman" ilân ediyorlar.
3) Düşünceye düşünceyle karşılık vereceklerine, komplo teorileri icat ediyorlar; ya da sizi "bel kemiksiz", "dönek", "satılmış" diye damgalıyorlar.Gezi olayları mihenk taşı oldu benim için. İktidar ve onu destekleyen medyanın "Faiz Lobisi", "Zello çetesi", "Dış mihraklar", "İşbirlikçiler", "Darbe tahrikçileri" vs. gibi açıklamalarını mesnetsiz buldum ve kendi zaviyemden iktidarın ne yapması gerektiğini izah ettim. Tekrar edeyim: Gezi bir öfke patlamasıydı ve hoşgörüyle çözülecek bir durum, inatlaşma sebebiyle krize dönüştü. "Ne değildi?" derseniz, darbe zemini yaratmak için organize bir hareket katiyen değildi. Bir muhalif çığlıktı. Bu eylemlere eklemlenenler ve istifade etmeye gayret edenler oldu ama, her halükârda ardında, -bir avuç insan istisna edilirse- darbe niyeti yoktu.

Her neyse... AK Partili medya mensuplarının, ya da AK Parti sempatizanlarının bir bölümü,Gezi olaylarını bu şekilde yorumlamamı "Cemaatçiliğime"!!! bağladı. Oysa Fethullah Gülen ilk başta Gezi olaylarına hiç de sıcak bakmadı. Ama olsun... Uysa da uymasa da onlara göre hava hoş. Zaten komplo teorisi böyle bir şey. Mantık, muhakeme, yerini kesin hükümlere bırakıyor. Akıllı telefon uygulaması Zello'dan bir çete yarattılar. Faiz Lobisi diye hayali bir düşman icat ettiler. "Çarşı"ya örgüt dediler...." (AAE)

Yazının tamamı için tıklayınız...

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com