Nazlı Ilıcak'dan AKP'ye ağır eleştiri

Nazlı Ilıcak'dan AKP'ye ağır eleştiri
Son zamanlarda AKP hükümetine ağır eleştiriler getiren Nazlı Ilıcak Hakan Şükür'ün AKP'den istifasını değerlendirdi.

Hakan Şükür’ün şok bir şekilde AKP’den istifa etmesi üzerine Nazlı Ilıcak, "Bu vicdanın ayaklanmasıdır. Bir çok kişinin de yüzüne ayna tutuyor" dedi.
 
Cüneyt Özdemir’in CNN Türk kanalında sunduğu 5N 1K programına katılan Nazlı Ilıcak AKP’den istifa eden Hakan Şükür’ün çok cesur bir karar aldığını belirtti.
 
İşte Nazlı Ilıcak'ın o konuşması:
 
"Bu vicdanın ayaklanmasıdır. Bir çok kişinin de yüzüne ayna tutuyor. Burada aslında iyi zamanda cemaate yakın gibi görünen Hocaefendi ile görüşen bir takım insanların haksızlık yapıldığını bile bile suskun kalmasını eleştiriyor. Bazı medya mensuplarını ve kanaat önderlerini de eleştiriyor. Baktığımızda iktidarla cemaatin arasını açmak üzere nifak tohumları dediğimiz tohumlarını AKP'yi sevmeyen kesimler atarken, bir yandan da maalesef AKP’ye çok yakın olan kalemlerde sürekli olarak bu arayı açmaya çalışıyor. Neredeyse cemaate örgüt yaftasının yapıştırılmasına, paralel bir yapı iddialarının tekrarlanmasına sessiz kalan insanların da yüzüne vicdan aynası tutmuştur. Böyle bir şey ileriye atıyorlar ve bunun üzerine siyasetçilerden de hiç bir ses çıkmıyor. Bu 7 Şubat ve öncesinde de adım adım bunlar atıldı. Bence sözde cemaate karşı bir operasyon yürütülürken, aslında bu iktidarı zaafa uğratma operasyonudur. Bununda sonucunu gördük. Ben 7 Şubat'ta ilk andan itibaren bunun bir tuzak olduğunu 2011 Temmuz'unda Erdoğan'ı kıyasıya destekleyen bir grubun 4-5 ay sonra onu tutuklamak için bir operasyon yapmayacağı defalarca söylendi. İstifalar çoğunluk değil ama bence verdiği mesaj çok önemli dediğim gibi bu bir vicdanın ayaklanması. Bu da aynı zamanda ayna tutuyor. Orada hiç ses çıkarmadan neredeyse cemaate 'örgüt' isminin yapıştırılması ve buna paralel bir yapının olduğunun belirtilmesine sessiz kalanlara ve bir zamanlarda cemaate çok yakın olan insanların üzerine belki bir vicdan aynası tutmuştur." (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com