Nazlı Ilıcak'ın Zekeriya Öz İzlenimleri

Nazlı Ilıcak'ın Zekeriya Öz İzlenimleri
Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e ifade veren Gazeteci Nazlı Ilıcak, katıldığı programda Savcı Öz ile ilgili izlenimlerini anlattı. İşte o dikkat çeken açıklamalar.

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e ifade veren Gazeteci Nazlı Ilıcak, katıldığı programda Savcı Öz ile ilgili izlenimlerini anlattı. İşte o dikkat çeken açıklamalar..

Ergenekon savcısı Zekeriya Öz tarafından ifadesi alınan Nazlı Ilıcak, NTV'deki Basın Odası programında Sedat Ergin'in sorusu üzerine savcı Zekeriya Öz üzerindeki izlenimlerini anlattı.

ERGENEKON DAVASINA İNANMIŞ CESUR BİRİ


Savcı Zekeriya Öz'ü, 'Ergenekon davasına ve ciddi bir görev yaptığına çok inanmış biri' olarak nitelendiren Ilıcak, Öz'ün bu meselelerin üzerine cesaretle gittiğini ifade etti. Ilıcak, sadece polisin yönlendirmesi ve telkininin söz konusu olmadığını belirterek, davanın başlangıç sürecinde Ümraniye'den bombaların çıkması, askerlerin, Muzaffer Tekin'lerin yakalanması esnasında polise ve siyasi iktidarın tereddütüne rağmen Öz'ün inisiyatifini kullanmış olduğunu tespit ettiğini dile getirdi.

NE KUR'AN GÖRDÜM NE DE ZAMAN GAZETESİ

Nazlı Ilıcak, ''Özür dileyerek, Fetullahçı olduğunu söyleyemeyeceğim. Öyle bir halini görmedim. Dini hiçbir belirtisini görmedim. Ne bir Kuran gördüm. Ne bir Zaman Gazetesi gördüm'' diyerek de stüdyodakileri kahkahaya boğdu.

"DELİLLER ÇIKTI ŞÜPHELİ DAVRANMAK ZORUNDAYIZ"

Savcı Öz'e Nedim Şener ve Ahmet Şık meselesini de sorduğunu belirten Ilıcak, Öz'ün “Biz delilden sanığa gidiyoruz. Deliller çıktı, bunun doğru olup olmadığını bilemeyiz, bunun teknik incelemesini yaptıracağız, fakat, şüpheli davranmak zorundayız” dediğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com