"Ne farkınız var 28 Şubat'ın generallerinden?"

"Ne farkınız var 28 Şubat'ın generallerinden?"
Ergun Babahan'ın bugünkü köşe yazısında, günün en çarpıcı iktidar eleştirilerinden birine imza attı.

Ergun Babahan, iktidara ve ona çanak tutan yandaş medyaya seslendi: Ne farkınız var 28 Şubat'ın generallerinden?

Ensonhaber'in ardından Takvim Gazetesi'nin de Mustafa Koç ile ilgili karalama amaçlı haberlerinin analizini yapan Babahan, Koç haberini, iş adamlarına karşı bir göz dağı olarak yorumladı.

Ergun Babahan, yandaş medyanın, muhalif sesleri susturmak amaçlı ve manipüle edilmiş haberlerini, iktidarın karalama kampanyalarının bir ayağı olduğunu belirtti.

Daha önce de benzer karalama kampanyalarının, planlı operasyonlar çerçevesinde gerçekleştirilmiş olduğunu iddia eden Babahan, Genelkurmay'ın Psikolojik Harekât Dairesi'nin yerini AK Parti'nin Psikolojik Harp Dairesi almış durumda. İktidarın politikalarına en küçük eleştiri getiren saygın insanları, tetikçileri vasıtasıyla kurşuna diziyor, önüne gelen “darbeci”, “PKK'lı” iftirası atıyor. Gerçeklerden yola çıkmıyor, psikolojik bir savaş yürütüyor." dedi.

İşte Babahan'ın yazısındaki ilgili bölüm:
 
Yarın öbür gün kendilerine kafa tutabilecek olan İstanbul sermayesine de "Mustafa Koç'a bunu yapıyoruz, size neler yapmayız" mesajı veriyorlar.
 
Gözdağı açıkçası…
 
Ne farkınız var 28 Şubat'ın generallerinden.
 
Demokratikleşme sürecini, rütbeli generallerin yerini sivil generaller alsın diye desteklemedik biz.
 
Açacağınız demokrasi paketi sizi demokrat yapmayacak.
 
Ancak hukuka, insan onuruna saygı demokrat yapar sizi. Ya da kızdığınız, öfke duyduğunuz insanların onuruna saygı duymak.
 
Bugüne kadar yaptıklarınız, yapacaklarınızın garantisiyse, size güven duymak için en küçük bir neden kalmadığını söyleyebilirim.
 
Kavgayı bu kadar belaltına düşürmek için nasıl bir ahlak anlayışı gerekiyor bilmiyorum ama çukurun bile altına düştüğünüz kesin.
 
İnsanda bir utanma duygusu kalmamışsa, dünyayı iktidar ve zenginleşmeden ibaret görüyorsa, hepimizin ciddi şekilde korkmamız gerekir demektir.
 
Mustafa Koç'a bunu yapan bir anlayışa bakınca Gezi olaylarında "7 gencin ölmesi, birçok insanın kör olmasına" rağmen o dönemi ucuz atlatmışız diye düşünmemiz gerekir sonucuna varıyorum.
 
Unutmayın, Takvim sıradan bir gazete değildir.
 
Türkiye'nin de yeni bir Murdoch'u var artık.
 
Yarın kimin rezil olacağını bilmeniz açısından bunu bilmeniz önemli.

Ergun Babahan'ın yazısının devamını buradan okuyabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com