Ne mutlu Türküm diyene demeyi yasakladılar

Ne mutlu Türküm diyene demeyi yasakladılar
Çanakkale’de Gezi Parkı eylemine destek için düzenlenen eylemde, Türk bayrağı gerginliği yaşandı.

Çanakkale’de Gezi Parkı eylemine destek için düzenlenen eylemde, Türk bayrağı gerginliği yaşandı. Yaşanan gerilimin ardından, bazı kişilerin Türk bayrağı taşımayı ve ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganı atmayı yasakladıklarını öne süren grup, yürüyüşe katılmama kararı aldı.

İskele meydanında toplanmaya başlayan eylemciler, basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçti. Grup içerisinde bazı kişilerin, ellerinde Türk bayrakları olan vatandaşları uyararak, “Bunlar parti simgesi. Türk bayrağı taşımak ve ne mutlu Türküm diyene sloganı atmak yasak” dediği iddia edildi. İki grup arasında tartışma yaşanırken, vatandaşlar da Türk bayrağının taşınmasını yasaklayan gruba tepki gösterdi. Yaşanan tartışmanın ellerinde Türk bayrağı olan vatandaşlar yürüyüşe destek vermezken, bir grup yürüyüşe devam etti.

Grup içerisinden bir vatandaş ise trafiğin kapatılmasına tepki göstererek, “Bu, bizim tarzımız değil. Bu Vandalizm. Kimsenin hakkını engelleyemeyiz. O yoldan geçmek herkesin hakkıdır. Biz eylemimizi kimseyi rahatsız etmeden yaparız” diye konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com