‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ tekrar yazıldı!

‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ tekrar yazıldı!
Batman'da Atatürk anıtındaki "Ne Mutlu Türküm Diyene" yazısı kaldırılarak, yerine “Yurtta Sulh Cihanda Sulh" yazısı asılmıştı.

Batman'da Atatürk anıtındaki "Ne Mutlu Türküm Diyene" yazısı kaldırılarak, yerine “Yurtta Sulh Cihanda Sulh" yazısı asılmıştı. Sabah saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından anıta tekrardan "Ne Mutlu Türküm Diyene" yazısı boya ile yazıldı.

Yaklaşık 30 yıldır Batman Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nın altında bulunan yıpranmış vaziyetteki ‘Ne mutlu Türküm diyene' yazısı sökülerek yerine, ‘Yurtta sulh cihanda sulh' sözü takılmıştı. Türkiye’de tartışmalara neden olan yazı bir aylık zaman zarfında kimliği henüz öğrenilemeyen bir kişi tarafından anıta kırmızı boya ile “Ne Mutlu Türküm Diyene” tekrar yazıldı. Sabah saatlerinde yazıyı yazan kişinin sivil polis olduğunu zannettiklerini belirten çevredeki vatandaşlar, “Yazıyı yazan şahıs fiyakalı biriydi. Sivil polis sandık o yüzden tepki göstermedik. Sonradan polisler gelip yazıyı kimin yazdığını söylediler. O sıra yazıyı yazan kişinin polis olmadığını anladık.” dediler.

Batman Valisi Yılmaz Arslan ise, yazılan yazı hakkında bir şey söylemek istemediğini kaydetti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com