Ne olacak bu Halis Özkahya'nın hali?

Ne olacak bu Halis Özkahya'nın hali?
Tahkim Kurulu, Halis Özkahya'nın verdiği raporu üzerine Meireles'e verdiği 11+1 maçlı cezayı 4 maça indirince gözler Merkez Hakem Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu'na çevrildi.
Tahkim Kurulu, Halis Özkahya'nın verdiği raporu üzerine Meireles'e verdiği 11+1 maçlı cezayı 4 maça indirince gözler Merkez Hakem Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu'na çevrildi. Hakeminin verdiği rapora inanmayan  Merkez Hakem Kurulu, Halis Özkahya'ya nasıl bir yaptırım uygulayacak? Maçlara vermeye devam edecek mi, uzun bir süre dinlendirecek mi?
 
 RAPORU VERDİ 1 HAFTA SONRA iNÖNÜ'YE ÇIKTI
 
16 Aralık'ta oynanan ve belki de son yıllarda gördüğümüz en tartışmasız, olaysız Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yönetmişti Halis Özkahya, ancak 82. dakikada çıkarttığı kırmızı kart adeta sonu oldu. Üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen herkes Meireles'e çıkan kırmızı kartın şeklini konuştu durdu. Hakeme el kol hareketi yapan, üzerine yürüyen, hesap soran Portekizli futbolcu için Özkahya rapor hazırladı. PFDK da bu rapor üzerine 11+1 maç ceza verdi. 1 hafta sonra da "Sen rahat ol çık maçını yönet, yanındayız" dercesine Özkahya'yı Beşiktaş - Kayserispor maçına verdiler.
 
Ancak verilen ceza üzerine Fenerbahçe ayaklandı. 1 hafta boyunca demeç üzerine demeç verdiler, kararın çok ağır olduğunu her yerde söylediler. Ve sonunda Tahkim Kurulu dün toplanıp cezayı 4 maça indirdi. Ama ortalık yine durulmadı. Bu kez ayaklanan Galatasaray oldu. Resmi siteden zehir zemberek TFF'yi suçlayıcı bir açıklama gönderdiler. Engin Baytar'ın Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa maçında Cüneyt Çakır'ı itip kaktığı için aldığı 11 maçlık cezayı hatırlatırcasına.
 
Merkez Hakem Kurulu ve TFF o gün Cüneyt Çakır'ın arkasında durdu ve yazdığı rapor doğrultusunda bir karar verdi. Galatasaray cezaya itiraz etti ama sonuç değişmedi. Cüneyt Çakır da maç yönetmeye devam etti.
 
 HALİS ÖZKAHYA'NIN MHK'YA TAVRI NE OLACAK?
 
Şimdi asıl ilginç olan ve bundan sonra tartışılacak konu da şu olacak. MHK ve TFF raporuna güvenerek Meireles'e verdiği 11+1 maçlık cezayı 1 hafta sonra, "Sen hata yaptın" dercesine 4'e indirmesi Halis Özkahya üzerinde nasıl bir etki yapacak. 31 yaşında 3 yıllık FIFA kokartlı hakem bundan sonra maç alacak mı?, aldığı maçları nasıl yönetecek?, MHK'ya tavrı ne olacak?... Ya da bir basın toplantısı düzenleyip, "Benim arkamda durmadınız" diyerek istifayı mı seçecek?  (EAK)

Kaynak: Gazeteport
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com