Ne olacak bu Kütahyaspor'un hali?

Ne olacak bu Kütahyaspor'un hali?
Kütahyaspor'un sorunları Belediye Başkanı Mustafa İça'nın önderliğinde masaya yatırıldı.

 Encümen Salonunda Belediye Başkanı Mustafa İça başkanlığında yapılan toplantıda Kütahyaspor'un kapanmaması, Belediyespor'un fesh edilmesi veya isim hakkının devredilmesi, borçların kulüp gelirleriyle ödenebilmesi için yeni bir yapılanmanın yapılması kararlaştırıldı.


ÖNCE CAN SONRA CANAN

Belediye Encümen Salonunda gerçekleşen toplantıya katılan 20 yönetici; Belediye Başkanı Mustafa İça'ya ve Başkan Vekili Nejat Özturan'a SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından gönderilen tebligatlardan duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.Aile düzenlerinin bozulduğunu belirten borç mağdurları; Kütahyaspor'un fesh edilmemesini, borçların oluşturulacak yeni kaynaklardan ödenmesini Belediye önderliğinde Kütahya'nın önde gelenlerinin bir araya gelip gelirlerin artırılmasını vergi ve sigorta borçlarının yöneticiler tarafından ödenmemesi gerektiğini belirttiler.


İDDİASIZ BİR KÜTAHYASPOR GELİYOR


Yöneticileri tek tek dinleyen Belediye Başkanı Mustafa İça “ Herkes görüşlerini açık yüreklilikle dile getirsin, istekler tekrar tekrar değişmesin, Belediye olarak Kütahyaspor'un sorunlarının çözülmesinde ve borçlarının ödenmesinde üstüme düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Başkan İça'nın “ Kütahyaspor kapanmayacak,Belediyespor'u kapatacağım veya isim hakkını devredeceğiz,öncelikli olarak borçların ödenmesini istiyorsunuz, Gerekirse Kütahyaspor'un faaliyetlerini durduralım, iddiasız bir takımla 1.amatör kümeye bile düşse de borçların ödenmesi ana hedefimiz olacak, söylediklerinizden bunu anladım, doğru mu dur ?” sözlerini yöneticiler “evet” diyerek onayladılar.


OTOPARK GELİRLERİNİ UNUTUN”


Belediye Başkanı Mustafa İça'nın “Belediyespor'u kapatacağım, Belediyespor'un gelirlerini Kütahyaspor'a aktaracağım” sözleriyle sevinen yöneticiler Başkan İça'nın otopark gelirlerini unutun sözleriyle şok oldular.

Sayıştay'ın belediye'ye gönderdiği genelgeyi göstererek yöneticilere açıklama yapana Başkan İça; Sayıştay'ın aldığı karar gereğince otopark gelirlerinin zabıta denetiminde direk belediye bütçesine gireceğinden dolayı, Kütahyaspor'un bu gelirlerden faydalanamayacağını belirtti.

Her geçen gün faizin büyümesiyle artan borçların sadece SLİ ve otogar gelirleriyle ödenemeyeceğini ifade eden yöneticiler ise yeni akarların oluşturulmasını istediler.SADECE BELEDİYE İLE SINIRLI KALMASIN”


Belediye Başkanı Mustafa İça'ya basının huzurunda istek ve düşüncülerini belirten yöneticiler, borçların ödenmesinde ve Kütahyaspor'un yeni bir yapılanmasında sadece Belediye'nin değil, milletvekillerinin, Valiliğin, özel idarenin, iş adamlarının ve sivil toplum kuruluşlarının da katkı sağlaması fikrinde birleştiler.

Milletvekili Hüsnü Ordu'nun tek başına Tavşanlı Linyit'i 2.lige çıkarttığını belirten ASKF Başkanı Murat Cengiz “ Bu yük sadece belediyenin omuzlarında kalmamalı, başta milletvekilleri olmak üzere şehrin önde gelenleri elini taşın altına koyarak sorunlara çözüm üretmelidir” dedi.BAŞARI FORMÜLLERİ BULUNMALI


Toplantıya İsmail Dayıoğlu, Yunus Kılıç ve Ali Okçu gibi kulüp başkanlığı yapmış isimler de katılırken, İsmail Dayıoğlu'nun sıkıntıların çözülmesinde AK Parti ve milletvekilleri ile Kütahyaspor arasında köprü görevini üstlendiği görüldü.

Toplantıda söz alan Ali Okçu “ Belediyespor kapanıyor, otopark gelirleri gidiyor, 1 -2 yıl gibi kısa vadede bu borçların bitirilmesi için etkili formüller üretilmeli.Borç faiziyle birlikte her geçen gün artıyor, gelir çeşmesi daha gür akmalı ki borçlar hemen ödensin, gerekirse Kütahyaspor'un faaliyetleri durdurulmalı ve borçların bitirilmesine öncelik verilmeli” dedi.


BİR TOPLANTI DAHA YAPILACAK


Belediye Başkan İça'nın önderliğinde gerçekleşen toplantının ardından AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu'nu ziyaret eden Kütahyaspor heyeti aynı sıkıntıları aktardılar.

Başkan Saraçoğlu'ndan milletvekillerinin devreye girerek Kütahyaspor'un sorunlarına çözüm bulmasını isteyen yöneticiler, Milletvekillerinin, Valinin, Belediye Başkanının, Özel İdare Başkanının ve iş adamlarının katılımıyla gerçekleşecek geniş çerçeveli bir toplantı da kesin çözüm önerilerinin bulunmasını istediler.

Kamil Saraçoğlu'da, Kütahya'nın her sorunun da olduğu gibi Kütahyaspor'un problemlerinin çözülmesinde de gerekli gayreti göstereceklerini belirtti


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com