Ne Yazdıysak O Çıktı

Ne Yazdıysak O Çıktı
Türk Telekom şirketi isim hakkı nedeniyle Galatasaray Kulübü ile mahkemelik oldu. elmahaber günler öncesinden yaşanan krizi yazmıştı. İşte ayrıntılar...

elmahaber

Türk Telekom, sponsorluk anlaşmasıyla ismini verdiği Seyrantepe'deki yeni stadyum için yaptığı isim ve reklam anlaşmalarının ihlal edildiği gerekçesiyle Galatasaray Spor Kulübü'ne dava açtı.

Elmahaber, Galatasaray'ın Ajax'la oynayacağı Türk Telekom Arena Stadı'nın açılış maçı öncesi krizi gündeme getiren bir özel haber yapmıştı. Ne yazdıysak o çıktı.

Türk Telekom Arena Stadı'nın isminin başına Ali Sami Yen isminin getirilmesini kabul etmeyen Türk Telekom Galatasaray Kulübü'ne dava açtı.

Türk Telekom'un avukatları "Seyrantepe'de 15 Ocak 2011 tarihinde açılan stadyumun adının "Türk Telekom Arena" olacağı konusunda anlaşma yapılmıştır. İsim belirleme hakkı Türk Telekom AŞ'ye ait olmasına rağmen G.Saray Spor Kulübü Derneği bu anlaşmayı ihlal etmiştir. Stadyumun ismine "Ali Sami Yen Spor Kompleksi" eklemesi yapılmıştır. Derneğin resmi web sitesinde "Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena" olarak hakla duyurulmuş, yazılı ve görsel medyada da stat bu isimle yer almıştır. Bu durum, sözleşmenin amacını ortadan kaldırarak ihlal etmektir" şeklinde mahkemeye görüş belirtti.

Mahkemenin görevlendirdiği bilirkişi raporunda "Sözleşme ihlal edildi" yazarsa, Türk Telekom yönetimine tazminat hakkı doğacak.

İşte ELMAHABER'in 15 Ocak'ta Yaptığı O Haber

Galatasaray bugün yeni stadı Türk Telekom Arena stadını Ajax maçıyla açmaya hazırlanıyor. Fakat stadın ismi nedeniyle kulüp ile sponsor firma Türk Telekom arasında büyük bir kriz yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde NTV'ye açıklamalar yapan Adnan Polat, Seyrantepe'de yapılan stadın "Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena" adlandırıldığını belirterek Ali Sami Yen ismini Arena'da da yaşatacaklarını söyledi. Polat'ın bu açıklaması Galatasaray'la 5 yıllık ana sponsorluk anlaşması yapan Türk Telekom şirketinde şok etkisi yarattı. Şirket yetkililerinin bu isme itiraz ettiği ve sponsorluk anlaşması gereği böyle bir ismin stada eklenmesinin mümkün olmadığını Galatasaray kulübüne ilettikleri belirtildi. Kriz aşamasına bu durum için Türk Telekom yetkilileriyle Galatasaray Kulübü yöneticileri arasında kıyasıya pazarlıkların devam ettiği belirtiliyor. Türk Telekom'un eğer yapılan sözleşmeye uyulmaması durumunda sponsorluğunu geri çekebileceği belirtiliyor.

Taraftarlar Tepki Göstermişti

Galatasaray yapımı tamamlanan Türk Telekom Arena Stadı için “Ali Sami Yen'e Veda Türk Telekom Arena'ya Merhaba” şeklinde bir slogan bulup tanıtımlar yapmaya başlamıştı. Fakat taraftar gurupları ve Galatasaray içerisinden bazı yöneticilerin Ali Sami Yen isminin yeni statta kullanılmamasına itiraz ettiği ve kulüp başkanı Adnan Polat'ın da bu baskılara dayanamayarak geri adım attığı belirtiliyor. Polat geçtiğimiz günlerde NTV'ye yaptığı açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü'nü Ali Sami Yen Bey kurdu. Ali Sami Yen Stadyumu'nu da efsane yapan Galatasaray taraftarıdır. İkisi bir araya geldiğinde muhteşem bir imaj çıktı. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Kapanışı Ali Sami Yen'e yakışır bir şekilde yaptık. Ancak şimdi Ali Sami Yen Stadı'nı Mecidiyeköy'de bırakıp, Türk Telekom Arena'ya bakmamız lazım. Bizim Seyrantepe'de yapılan stadın adı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi ve Türk Telekom Arena" ifadelerini kullandı.”

Yeni İsim Ne Olacak?

Yeni isim hakkında tartışmalar ve pazarlıklar sürerken, ismin 'Ali Sami Yen Arena' olarak değişebileceğinin de kuvvetli bir ihtimal olduğu öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com