Neden İstifa Ettiğini Anlattı!

Neden İstifa Ettiğini Anlattı!
Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk devir-teslim töreninde neden istifa ettiğini anlattı..

YAŞ’ta terfi alamadığı için istifa ettiği iddia edilen Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, devir-teslim töreninde yaptığı konuşmada neden istifa ettiğini anlattı. gazeteci.tv’de yayınlanan habere göre Ertürk, istifa konuşmasında 2 yıldır okulda neler yaşadığını komutanlarına ve öğrencilerine şöyle anlattı:

TSK’ya psikolojik harekat

“Şu anda 31 yıl önce mezun olduğum, karakterimi şekillendiren denizciliği dayanışmayı dostluğu, aklın ve bilmin ne olup ne olmadığını öğreten bu kutsal yuvadan ayrılmanın hüznünü yaşıyorum. Benim için silah arkadaşların için ve öğrencilerim için özellikle son yıl çok zorlu geçti. Zorluğu neden kaynaklanıyordu kısaca arz etmek istiyorum: “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı asimetrik psikolojik harekat icra edilmektedir.” Bu söz benim değil Genelkurmay Başkanımızın sözü ve değerlendirmesidir. İşte komutanımızın da işaret ettiği bu psikolojik harekatın içinde sizlerinde açık kaynaklardan izlediğiniz gibi deniz kuvvetleri bunun tam merkezidedir.”

Okulda fuhuş yaptırmışım!

Takdir edersiniz ki merkezde deniz kuvvetleri olunca, bu kurumun subay kaynağının eğitim ve öğretim yeri olan Deniz Harp Okulu’nun, 1 no’lu hedef olması kaçınılmazdır. İşte ben, silah arkadaşlarım ve yüreği vatan sevgisi ile dolu yarının pırıl pırıl bahriye subayları olacak öğrencilerimiz işte bu zorlu ortamda yani bir nolu hedefte görev yaptık ve ateş altına alındık. Bana, personelime ve öğrencilerime akla, hayale gelmedik yöntem ve karalamalarla saldırdılar. Bu saldırıların malum basının gazete ve televizyonlarına taşıdılar. Öğrencilerimin bir bölümünü mesnetsiz olarak ahlaksızlıkla suçladılar, kanıtları var mıydı, kocaman hayır! Neye dayanıyorlardı, şerefsiz ve onursuz insanların başvuru yöntemine... Bu ahlaksız kesim beni ve kurumumu ne ile suçları biliyor musunuz bu okulda ibadeti yasakladığımızı ve fuhuş yaptırdığımızı! Bu suçladıkları insanlar ve biz denizciler bütün bayrak direklerinin tepesinde, 7 kat naylona sarılmış kutsal kitabımız Kuran’ı koyan, her öğüne Allah’ın adıyla başlayan ve Allah’a şükürle bitiren. Tüm kumandalarına besmele ile başlayan insanlardır. Takdir sizlerin.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com