Nedim Şener'in ilk sözü: "Hrant için adalet"

Nedim Şener'in ilk sözü: "Hrant için adalet"
Nedim Şener, Hrant mesajıyla tahliye oldu!

Sürpriz tahliye kararlarıyla özgürlüğüne kavuşan gazeteci Nedim Şener'in cezaevinden çıktığı anlar canlı yayınla ekranlara yansıdı.

Kameraların karşısında ilk açıkmalasını yapan Nedim Şener de Ahmet Şık gibi hapisteki gazetecileri hatırlattı ve mücadeleye devam mesajı verdi.

BU HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ
 

BÜTÜN AMACIMIZ HRANT'IN KANINI YERDE BIRAKMAMAK


"Hrant için adalet diyerek girdim, Hrant için adalet için diyerek çıkıyorum" diyen Şener, "Çünkü Hrant için adalet sağlanmadığı sürece Türkiye’de adaletten, basın özgürlüğünden ve güvenlikten bahsedemeyiz. Hrant’ı katleden karanlık güçler bugün bizim özgürlüğümüzü tehdit ediyor. Gazeteciliği tehdit ediyorlar ama başarılı olamayacaklar" şeklinde konuştu.

Bazı kurumların Hrant Dink cinayetini karartma çabaları karşısında gazeteciliğin bu cinayeti aydınlatmak için didindiğini söyleyen Şener, "Beni önce 30 yıl hapisle yargıladılar sonra da bir komployla hapse attılar. Ama özgürlük savaşçılarının ve dünyanın sayesinde özgür kaldık. Bundan sonra bütün amacımız meslektaşımız Hrant’ın kanını yerde bırakmamak olacak" dedi.

YİNE HRANT HABERİ YAPIP SİZİ ŞAŞIRTACAĞIM

Şener, 'ilk ne haberi yapacaksın?' sorusu karışısında, "Yine Hrant Dink haberi yapacağım ve sizi şaşırtacağım" derken, 'En çok neyi özledin?’ sorusuna da, "Kızımı okula götürmeyi" yanıtı verdi ve o sırada araya giren eşi, "Hadi çocuk bekliyor" diyerek Şener’i yine açıklama yapacağı diğer basın ordusunun olduğu bölgeye yöneltti.

Şener burada da, "Asla yalan söylemedim, her zaman gerçeğin peşinde oldum ve bunu paylaştım. Böyle de devam edecek. Sizden ricam, Hrant Dink cinayetine karışanların yagılanması için elimizden geleni yapmamızdır. Beni önce yargıladılar sonra da hapise attılar ama başarılı olamadılar. Gerçek hapsedilmez" şeklinde konuştu.

TARAFSIZ BÖLGE'DE AHMET HAKAN'A KONUŞTU

Şener tahliye sonrası ilk kez CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge'ye katıldı. Şener, Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlarken 'Eşim terörist olmadığını biliyordu ama çocuğumdan utandım. ' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com