“Nedir bu böcek işi?”

“Nedir bu böcek işi?”
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Başbakan’ın odasından çıkan “böcekler” ve dinleme olayı hususunda merak ettiği soruları okuyucularıyla paylaştı.

İşte Ahmet Hakan’ın “böcek”le dinleme konusunda uzmanlara yönelttiği sorular:
 
 
“-  SORU BİR: Eğer Başbakan Erdoğan’ın odasını dinlemeye kalkanlar “derin devlet” ise Başbakan Erdoğan’ın devlete tam olarak egemen olamadığını mı düşünmeliyiz?
 
-  SORU İKİ: Eğer Başbakan Erdoğan, bu haliyle devlete egemen olamadıysa nasıl ve hangi şekilde egemen olacaktır?
 
-  SORU ÜÇ: Başbakan’ın makam odasına böcek yerleştirmek için en azından Jason Bourne tipi bir adamın başkent sokaklarını arşınlıyor olması gerekmez mi?
 
-  SORU DÖRT: “Bütün bunlar gündem değiştirme” ise hangi gündem değiştirilmek istenmektedir? Bütün gündemler Başbakan’dan çıktığına göre Başbakan kendi gündemlerini kendi elleriyle mi değiştirmektedir?
 
-  SORU BEŞ: Eğer buradan “Beni dinliyorlar, mağdurum ben” sonucu çıksın isteniyorsa bu tür bir mağduriyete Kadir İnanır’dan başka kim inanır?
 
-  SORU ALTI: Yoksa amaç “Derin devlet yerli yerinde duruyor, dolayısıyla olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. O zaman bana demokrasi, özgürlük falan diye gelmeyin” demek midir?
 
-  SORU YEDİ: İşin içinde “derin devlet” varsa, işin içinde neden hükümet yok? İşin içinde hükümet yoksa iktidar paydaşlarından biri mi var? İşin içinde iktidar paydaşlarından biri varsa o kim? Ve hepsinden önemlisi: Neden kimse açık ama çok açık konuşmuyor?” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın:  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22240682.asp

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com