Nefesi yetmedi… Kaldı iki!

Nefesi yetmedi… Kaldı iki!
Yoğun maç trafiğinde üç kulvarda devam etmeye nefesler yetmedi…

Zeynep Tuğba BEKMEZ | SANSURSUZHABER.COM

Ligde büyük umutlarına Gençlerbirliği deplasmanda yediği 2 golle veda eden Fenerbahçe, bu vedanın ilk sinyalini maçın henüz 5. dk.’sında duran top organizasyonu sonrası Aykut Demir’in kafa golüyle aldı. Erken gelen bu gol adeta soğuk duş etkisi yarattı.
Umutlarını kaybetmek istemeyen Fenerbahçe yediği gol sonrası özellikle ilk yarı tek kaleye çevirdiği Gençlerbirliği kalesinde o çok önemli olabilecek gole bir türlü ulaşamadı.

Bunda Webo’nun çok kötü bir gününde olmasının, ikinci yarı herhangi bir fiziksel sıkıntısı olmadığını gördüğümüz Sow la başlamamanın etkilerini görmemek mümkün değil. Fenerbahçe savunmasındaki boşluklar ise gözlerimizi doldurdu. Yobo’nun en kötü maçlarından birisiydi.
İlk yarı bir çok ataktan eli boş dönen Fenerbahçe 40.dk.’da bir şok daha yaşadı…
Gençlerbirliği adeta Fleminks’le atamayana atarlar diyordu.
2-0 gibi bir skorla ilk yarı sonuçlandı.
Bu Fenerbahçelileri üzen ama ikinci yarı için umutlarını tüketmeyen bir skordu.. Daha öncesinde böylesi skorları değiştirebilmiş Fenerbahçelerinden bunu bekliyorlardı.
Ama zaten yorgun olan ve son maçlarda defansında tedirginlikler yaratan Fenerbahçe bu sefer bunu başaramadı. İlk yarıya nazaran skorun getirdiği panikle beraber daha dağınık bir Fenerbahçe vardı sahada..
Geldiğinden beri sahada bir sürü sebeple göremediğimiz -ki benim her ne kadar bir yıldız olsa da bir türlü dokunun tutmadığını düşündüğüm- Krasiç son koz olarak oyuna girdiğin de maç bitmişti benim için. Zaten bu maç içinde şu isim çok iyi ve günündeydi diyebildiğim bir isim yoktu. Belli ki Aykut Kocaman, kafaları -tüm camiası gibi- öncelikle Benfica maçında olan oyuncularını bu maça hazırlayamamıştı. Bu çok ortadaydı.
Sonuç:
Fenerbahçe adına belki de çok önemli bir 3 puan bırakıldı bugün Gençlerbirliği sahasında.. Bunu Galatasaray’ın ligdeki diğer maçlarındaki performansı belirleyecek. Zaten iplerin elinde olmadığı bir lige devam ediyordu.
Ligdeki amansız takip son buldu.
Yoğun maç trafiğinde üç kulvarda devam etmeye nefesler yetmedi..
Kaldı iki kulvar…
İplerin elinde olduğu, biri Avrupa da olmak üzere iki kupa mücadelesi var.
Türkiye Cumhuriyeti’ni şu an Avrupa’da temsil eden tek takım olan Fenerbahçe' ye Benfica ile oynayacağı yarı final maçında başarılar diliyorum..
(SANSURSUZHABER.COM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com