Nejat Uygur'u kaybettik

Nejat Uygur'u kaybettik
Uzun süredir hastalıklarla boğuşan efsane isim Nejat Uygur’u kaybettik.

Büyük usta saat 19:45 sularında solunum yetmezliği sebebiyle hayata gözlerini yumdu...

DOKTORU ÖLÜM NEDENİNİ AÇIKLADI

Akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’un doktoru Kutlu Ufuk Altunbay, hastanın solunum yetmezliğinden hayatını kaybettiğini söyledi. Altunbay, “Bu akşam solunumu iyice gerileyince solunum cihazına bağladık. Saat 19.50'de Nejat beyi kaybettik” dedi.

Uygur’un hayatını kaybettiği Medistate Kavacık Hastanesinde yapılan basın toplantısına, oğulları Behzat, Suheyl, Suha, Ahmet ve Kemal Uygur kardeşler de katıldı. Uygur kardeşler, babaları için göz yaşı dökerken oğullarından Kelam Uygur’un ayakta durmakta zorlandığı görüldü.

Dr. Altunbay, Uygur’un hastanelerine 26 gün önce geldiğini hatırlatarak, “İdrar yolları ve solunum yolu enfeksiyonları şikayetiyle geldi. Tedavisi iyi gitmekteydi ancak son on gündür kanda bir madde gelişti. Tedavisi için bilinci gitti. Tansiyonu düştü, ateşi yükseldi. Buna bağlı bu akşam solunumu iyice gerileyince solunum cihazına bağladık. Saat 19.50'de Nejat beyi kaybettik” ifadelerini kullandı.

Behzat Uygur da babalarının herkes tarafından sevildiğini dile getirerek, “O herkesin babası. Herkesi akrabam gibi görüyorum seyirci olarak değil. Annem kocasını kaybetti. Sevenleri Nejat Uygur’u kaybetti. Biz babamızı kaybettik. Bundan sonra yaptığı her şeyle hatırlanacaktır. Bundan sonra ölümsüzdür Nejat Uygur. Başımız sağolsun. Sanırım Çarşamba günü vedayı gerçekleştireceğiz, Teşvikiye Camii’nde. Zincirlikuyu Mezarlığında gömülecek. Babamın her zaman dediği gibi büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden ortancaların anlından öperim derdi. Bizde öyle veda edelim” diye konuştu.

Suheyl Uygur ise Türkiye’nin hakikaten bir efsaneyi kaybettiğini ifade ederek, “Çok üzüntülüyüz. Bize hep durumunu sorardınız. Bizde bilgi verirdik. İnternet sitelerinde hep yalan haberler çıkardı. Ama kaybettik babamızı. Başımız sağolsun” şeklinde konuştu.

Nejat Uygur’un Çarşamba günü Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com