Neler yaşadı? Neler oldu ?

Neler yaşadı? Neler oldu ?
Göksel Gümüşdağ'dan bomba sözler!

Sansürsüzhaber -  Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Kanaltürk'de yayınlanan Telegol programına katıldı. Gümüşdağ birçok konuya açıklık getirdi. İşte o açıklamalar...

"İFADE VERMEMEM SORGULANMAYA BAŞLAMIŞTI"

Gümüşdağ ifade vermeye gittiğinde neler yaşadığının sorulması üzerine, "Şimdi özellikle soruşturma başladığı dönemden bu güne 5 aylık bir süreçti. Benim de ifademe başvurulmaması kamuoyunda sorulmaya başlandı. Emniyetten böyle bir talep gelince ifade vermeye gittim. Daha sonra savcılığa gittim ve oradan da ayrıldım" dedi.

Kendisiyle birlikte polislerinin olmamasının hatırlatılmasına ise Gümüşdağ, "Bizim hastaneye gittiğimizde hastanede de polis memuru vardı. Ben kendi aracıma bindim o da kendi aracına bindi." yanıtını verdi.

İskender ve İbrahim ile ilgili yorum yapmaktan kaçınan Gümüşdağ, "Bana orda sorulan en önemli şeylerden biri Beşiktaş - İBB kupa finaliydi. Savcılığa ifademizi verdik. İddianame kısa bir süre açıklanacak ve her şeyi göreceğiz. İBB Başkanı olduğum dönemde böyle bir olmasının ortaya çıkması üzerine, Türk futbolundan hemen ayrılacağımın kayıtlara geçmesi istediğimi savcılığa bildirdim" ifadesini kullandı.

"KISA ZAMANDA HER ŞEY AÇIKLANACAK"

Gümüşdağ sözlerine, "O kadar çok şey üretiliyor ki... Twitter'dan her yerden enteresan şeyler yazılıyor. O dönemin Federasyon Başkanı, Kulüpler Birliği başkanı, Beşiktaş - İBB maçları soruldu. 10 yıldır futbolun içindeyiz. Kendimle ilgili en ufak bir duruma rastlanırsa, futbolun içinde kalmayacağım. Çok fazla açmamın doğru olmadığını düşünüyorum. Zaten kısa zamanda her şey açıklanacak ve kamuoyuyla paylaşılacak. Böyle bir şey de varsa, zaten adalet de yerini bulur." şeklinde devam etti.

"BİZ BU DÖNEMDE YAŞANMAMIŞLARI YAŞADIK"

Federasyon olarak iyi şeyler yapmak istediklerini bildiren Gümüşdağ, "Eski TFF'nin de bugünkü TFF'nin de farklı çalışmaları var. Biz bu dönemde futbol tarihinin yaşanmamışlıklarını yaşadık. Tecrübe edilmemiş konularla mücadele ediyoruz. Mehmet Ali Aydınlar ile beraber bu sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz. TFF, geçmişte de iyi şeyler yapmaya çalıştı. Biz bu yönetimle daha da iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz." açıklamasını yaptı.

"AZİZ YILDIRIM'IN DESTEKLİĞİ İSİM YORUMLARINA KATILMIYORUM"

Başkanlık adaylığından neden vazgeçtiğinin sorulması üzerine Gümüşdağ, "Özellikle bizim TFF'de geçmişte yaşananlarla ilgili kimsenin ne yaşadığını çok fazla bilmiyorum. Adaylığım konusunda, sadece Aziz Yıldırım değil, birçok kulübün desteğiyle bir karar almıştım. O günün şartlarında aday olmamın doğru olduğunu düşündüğüm için aday oldum. Aziz Yıldırım'ın desteklediği isim, şeklindeki yorumlara katılmıyorum. Ben Türk futbolunun her bölümünde hizmet vermeye hazırım dedim ve Mehmet Ali Aydınlar'ın ricasıyla başkan vekilliği görevini kabul ettim" ifadesini kullandı.

"ABDULLAH AVCI'YA KİMSE KARIŞMAYACAK"

Abdullah Avcı'nın Milli Takım'da olmasında payı olduğunu söyleyen Gümüşdağ, "Abdullah Avcı, İBB'de de kendi ekibini kurdu. Burada da herhangi bir müdahale olmaz. Başkanımız da aynı şekilde düşünüyor. Komple yapılanmayı ona sorarak yapacağız" şeklinde konuştu.

"İDDİANAME AÇIKLANINCA FİKİRLERİMİ AÇIKLAYACAĞIM"

Gümüşdağ sözlerini, "Bunların hepsini kayıtlara geçirdik, ifademizde verdik. Kupa finalinde de verdiğim primi yazdırdım. İddianame açıklandıktan sonra size yine gerekli açıklamayı yaparım. İddianame açıklandıktan sonra fikirlerimi açıklayacağım" diyerek tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com