Nemrut dağı mahkemelik oldu

Nemrut dağı mahkemelik oldu
Adıyaman'la Malatya arasındaki Nemrut Dağı tartışması yargıya taşındı.

Malatya ve Adıyaman arasında Nemrut Dağı tartışması devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Malatya sınırları içinde otel yapılmasına izin vermesine Adıyaman'dan itiraz geldi. Sivil toplum kuruluşları otel yapımının durdurulması için Danıştay'a başvurdu.

Nemrut Dağı Milli Parkı, her yıl yurt içinden ve dışından binlerce turisti ağırlıyor. Adıyaman ve Malatya sınırları içerisinde kalan turistik dağ, iki il arasında tartışma konusu oldu.

İl yöneticileri dağın kendi sınırları içinde olduğunu iddia ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın, Nemrut Dağı Milli Parkı içinde Malatya sınırlarında otel yapılmasına izin vermesiyle tartışmalar daha da alevlendi.

Malatya sınırlarında çalışmalar başlayınca Adıyaman'daki sivil toplum örgütleri harekete geçti. Adıyamanlılar otel inşaatının durdurulması için Danıştay'a başvurdu.

Konuya ilişkin açıklama yapan STK Sözcüsü Mustafa Işıldak, "Amacımız Nemrut Dağı konusundaki son yapılan değişikliklerin Adıyaman'a ne kadar zarar vereceğini kamuoyuna duyurmak, bu konuda kamuoyunu bilinçlendirmek ve bunun için yapılması için gereken girişimleri sürdürmektir" dedi.

Nemrut dağı ile ilgili son sözü Danıştay söyleyecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com