Neonazi cinayetlerini unutmamak için!

Neonazi cinayetlerini unutmamak için!
Neonazi terörünün hedeflerinden Köln'deki Keup Caddesi'nde, gurbetçi Türkler yaşananları anlatmak için anıt isteğinde bulundu

Neonazi terörünün hedeflerinden Köln'deki Keup Caddesi'nde, 8 yıl önce yaşanan bombalı saldırının unutulmamasına yönelik çalışmalar yapılacak. Esnaf İnisiyatifi Başkanı Mitat Özdemir, “Anıt gibi kalıcı bir simgeyle yaşananların her zaman hatırlanmasını sağlamak istiyoruz” dedi.
 
Almanya’yı sarsan Neonazi terörünün hedefleri arasında yer alan Köln'deki Keup Caddesi esnafı, 8 yıl önce meydana gelen ve 22 kişinin ağır yaralandığı bombalı saldırının unutulmaması için faaliyetler yapacak. Neonazi terörü kurbanlarını anma törenlerinde Halit Yozgat'ın babası İsmail Yozgat'ın, oğlunun isminin Wiesbaden kentinde yaşadığı sokağa verilmesi şeklindeki isteğine benzer, Keup Caddesi'nde de anıt gibi kalıcı bir simge yapılması gündeme geldi. Keup Caddesi Esnaf İnisiyatifi Başkanı Mitat Özdemir, “Bu ayıp, unutulmaya, hasır altı edilmeye bırakılmamalıdır. Yaşananları unutmayalım, unutturmayalım” dedi.
 
ÇEKTİĞİMİZİ BİZ BİLİYORUZ
 
Yaşananların sanıldığından veya duyulduğundan çok daha vahim olduğunu belirten Özdemir, şöyle konuştu: “Gerçekler ortaya çıkana kadar caddemiz üzerinde nasıl bir negatif imaj oluştuğunu, buranın esnafı ve yaşayanları olarak en iyi bizler biliyoruz. Hepimiz çok etkilendik. Acılar çektik. Bunun temizlenmesi gerekir. Bizlerin vazifesi bu yaşadıklarımızı unutturmayacak çalışmalar yapmak. İlk olarak saldırının yıl dönümü olan 9 Haziran'da bir etkinlik olacak. Buraya yüksek mertebede politikacıların katılımını bekliyoruz. Ama sadece bu ve benzeri etkinlikler yeterli değil. Kalıcı bir şey yapmalıyız. Bombanın patladığı yere bir anıt yerleştirme düşüncemiz var. Yetkili kişilerle görüşmeler yapıyoruz. Tabi ki kanunlar çerçevesinde yapılacakları araştırıyoruz. Bunun için maddi ve manevi katkıların yanında politik desteğe de ihtiyacımız var.”(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com