Nerede bu kasetler?

Nerede bu kasetler?
Başbakan Erdoğan her gittiği yerde halka; Cumhurbaşkanı, AYM Başkanı ve Genelkurmay Başkanı’nın kasetleri olduğunu söylemekte. Kasetlerle ilgili bir inceleme ve adli süreç başlatılmamış olması Adalet Bakanına soruldu...

Erdoğan'ın her gittiği yerde dillendirdiği devlet erkanına ait kasetler merak konusu oldu. Yürütmenin başı olan Başbakan Erdoğan, bir inceleme veya adli sürecin gerekliliğini pek umursamıyor. CHP Erzincan Milletvekili Dr. Muharrem Işık, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a iddia edilen bu kasetleri sordu. Hürriyet Gazetesi'nden Yalçın Bayer o soruyu köşesine taşıdı. Işık ayrıca, Bozdağ'a "bu kasetler paralel yapıdan ele geçirilenler mi yoksa MİT ve Emniyet'in yaptığı kayıtlar mı?" diye de soruyor.

Yalçın Bayer'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Adalet Bakanı’na soru:

Kasetler nerede
CHP Erzincan Milletvekili Dr. Muharrem Işık,  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a soruyor: “Recep Tayyip Erdoğan her gittiği yerde, Cumhurbaşkanı, AYM Başkanı ve Genelkurmay Başkanı’nın kasetleri olduğunu söylemektedir. Yürütmenin başı olarak eğer suç ve suçlu varsa bunları yakalatıp yargıya teslim etmesi gerekirken meydan meydan gezip halka duyurmasını doğru bulmuyorum. Buna istinaden; Erdoğan’ın sözünü ettiği kasetler konusunda bir inceleme başlatıldı mı? Başlatılmadıysa nedeni nedir? Hükümetin elinde bulunduğu anlaşılan kasetler adli makamlara teslim edildi mi? Edilmediyse neden edilmemiştir? Erdoğan’ın söylediği kasetleri muhafaza etmenizdeki amaç nedir? Söz konusu kaset veya görüntüleri bulundurmak suç teşkil etmez mi? Adalet Bakanı olarak gereğini neden yapmıyorsunuz? Bu kasetler nasıl ele geçirilmiştir? Ve bu kasetlerin içeriğinde neler vardır? Bu kasetler sadece iddia ettiğiniz paralel yapıdan ele geçirilenler midir? Yoksa MİT veya Emniyet’in yapmış olduğu kayıtlar da var mıdır?”
(KKE)

Yazının tamamı için tıklayınız!..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com