Nereden Nereye...

Nereden Nereye...
İşte gücü ve şöhreti tavan yapmış ünlülerin 'Hadi canım' dedirtecek ilk işleri...

Kiminin kitapları satış rekorları kırıyor, kimi en zenginler listesinin müdavimi, kiminin ses ve görüntüsü paraya para demiyor. İşte gücü ve şöhreti tavan yapmış ünlülerin 'Hadi canım' dedirtecek ilk işleri

Dan Brown

Dünyada satış kitapları rekorları kıran 'The Da Vinci Code' kitabının yazarı Brown, 'en çok satan yazar' olmadan önce, bir lisede İngilizce öğretmeni olarak çalışıyordu.

Brad Pitt

Genç kızların yüreğini titreten bir aktör olmadan önce, Brad Pitt; bir Meksika restoranında müşterilerin otomobillerini park ediyor, büyük bir tavuk kılığına girerek sokaktaki insanları restorana çekmeye çalışıyordu. Ve maalesef hiç dikkat çekmiyordu.

Donald Trump

Dünyanın en zengin erkekleri listelerinin müdavimi olan Donald Trump, gençlik yıllarında, bir soda fabrikasında çalışıyor ve sokaktan topladığı depozitolu soda şişelerini fabrikaya geri götürerek para kazanıyordu. Erken başladığı ticaret onu zirveye taşıdı.

Madeleine Albright

ABD'nin Dışişleri eski Bakanlarından Albright iş hayatına lise öğrencisiyken atıldı. Albright, Denver'de büyük bir mağazada sütyen satarak para kazanıyordu.

Jim Carrey

Ünlü komedyen, henüz 15 yaşındayken, evlerinin yakınındaki otomobil lastiği fabrikasında hademe olarak çalışıyordu. Jim Carrey, hafta içi fabrikanın temizliğiyle ilgilenirken; hafta sonları da aynı fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu.

Oprah Winfrey

‘Dünyanın En Güçlü Kadınları’ listesinde başı çekenlerden Oprah Winfrey, bugünkü güç ve ününe kavuşmadan önce, haftalık 100 dolar karşılığında bir radyo istasyonunda çalışıyordu.

Jennifer Aniston

Ünlü yıldızın ilk işi 'Friends' dizisindeki Rachel rolünde olduğu gibi garsonluk yapmaktı.

Jennifer Lopez

Bugün müzikleri ve dansları ile milyonları peşinden sürükleyen Lopez, 20'li yaşlarında, dans ve müzik derslerinin ücretlerini ödeyebilmek için bir hukuk bürosunda çalışmak zorundaydı.

Maria Carey

Ünlü şarkıcı ilk işine Manhattan'daki bir kuaför salonunu süpürerek başladı.

Sharon Stone

'Temel İçgüdü' filmiyle ünlenen Stone, ilk iş yaşamına bir McDonalds'ta çalışarak başladı.

Quentin Tarantino

ABD'li Oscar ödüllü senarist Tarantino, çocuk denecek yaşlarda, porno filmler gösteren sinemalarda yer göstericiliği yaparak iş hayatına atılmıış. Daha sonra da kariyerini bir video dükkanında satış elemanı olarak değiştirdi.

Clint Eastwood

Sinema dünyasının en önemli isimlerinden Clint Eastwood, yoksul bir aileye sahip olduğu için, aktör olana kadar sürekli çalışmak zorunda kaldı. Havuz temizleyiciliği, benzin pompacılığı ve itfaiyecilik; Eastwood'un yaptığı işlerden bazılarıydı.

Danny DeVito

Danny DeVito ilk işine, kız kardeşinin işlettiği berber salonunda kuaför olarak işe başladı. Ancak 18 ay sonra bu işten ayrılan DeVito, Amerikan Drama Sanatları Akademisi'ne kaydoldu. Amacı oyuncu olmak
değildi ama...

Warren Beatty

Oscar ödüllü oyuncunun ilk mesleği hiç de çekici değil. Beatty, üne kavuşmadan önce fare yakalayarak para kazanıyordu.

Madonna

Genç bir kızken babasının baskılarına dayanamayarak evden kaçan Madonna,'Dunkin Donuts'da kasiyer olarak çalıştı. Ancak dansçılık ve modellik daha fazla para kazanmasını sağladığı için, o yolda ilerlemeye karar verdi.

Whoopi Goldberg

Asıl adı Caryn Johnson olan ‘Yırtık Rahibe’ Whoopi Goldberg, hem bir cenaze evinde makyajcı olarak çalışıyor, artan zamanlarında da inşaat işçisi olarak çalışıyordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com