Nereden nereye!

Nereden nereye!
Bir zamanlar "PKK yatakcısı" denilerek muhatap alınmayan Barzani şimdilerde "AKP'nin gururu" oldu

Sözcü Gazetesi bugün "Nereden nereye!" manşeti ile çıktı. AKP'nin şu sıralar baştacı etmiş olduğu Mesut Barzani 2007 yılında Türkiyeyi tehdit etmişti. Sınır ötesi harekat konuşulurken "Türk askerini Kuzey Irak'ta çiçeklerle karşılamayız... Siz Kerkük'e karışırsanız biz de Diyarbakır'a karışırız... PKK'yı bomba ile bitiremezsiniz" demişti. O dönem Barzani'nin bu sözlerine karşılık Erdoğan, "Barzani muhatabımız olamaz, şu an kendisi PKK'ya yataklık yapıyor." şeklinde çıkışmıştı. Buraya kadar herşey normal gözükürken AKP'nin pazar günü yapılan kongresinde aynı PKK yatakçısı Barzani "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı.
AKP'nin "şeref konuğu" olan Barzani bir zamanlar teröristbaşı Öcalan'ın yakın arkadaşıydı. Bu sebeple de Kuzey Irak'ta PKK çok rahat yuvalanıp asker ve polisimize saldırılar gerçekleştirebiliyor. Aynı Barzani şu sıralar Erdoğan ile pek samimi pozlar veriyor. Amerika'yı da arkasına alan Barzani Ankara'da "Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Lideri" sıfatıyla kapı kapı dolaşabiliyor.
Öyle gözüküyor ki, 5 yılda işler değişti. Bir zamanların düşmanı PKK yatakcısı Mesut Barzani "Bizim Barzani" oldu. (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com