Nestle'den skandal acıklaması

Nestle'den skandal acıklaması
Nestle Türkiye, Avrupa’da hazır yemek kategorisinde içeriğinde DNA’sında at eti tespit edilen ürünlerin üretimlerinin durdurulduğunu ve ürünlerin piyasadan geri toplandığını açıklayarak, “Söz konusu geri toplama, sadece üç ürün için İtalya, İspanya ve Fra

Nestlé Türkiye, Avrupa’da hazır yemek kategorisinde içeriğinde DNA’sında at eti tespit edilen ürünlerin üretimlerinin durdurulduğunu ve ürünlerin piyasadan geri toplandığını açıklayarak, “Söz konusu geri toplama, sadece üç ürün için İtalya, İspanya ve Fransa’da geçerli olup, Türkiye’deki Nestlé ürünleriyle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Nestlé olarak, Türkiye’deki bütün ürünlerimizin güvenle tüketilebileceğini kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

Nestlé Türkiye’den yapılan yazılı açıklamada, bazı Avrupa ülkelerinde dana etinden imal edilen ürünlerde at etine rastlanması üzerine Nestlé’nin, Avrupa’da ürünleriyle ilgili bir inceleme başlattığı belirtildi. Nestlé tarafından yapılan kapsamlı ve detaylı testlerin sonucunda üç üründe at eti DNA’sı tespit edildiği ve bu ürünlerin üretimlerinin durdurularak ürünler piyasadan geri toplandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“TEDARİKÇİDEN SAĞLANAN TÜM ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ DURDURULDU”

“Nestlé’nin gönüllü olarak başlattığı bu inceleme sonucunda, İtalya ve İspanya'da “Buitoni Beef” ve “Beef Tortellini” markalı iki dondurulmuş makarna ürünü ile Fransa'da da Nestlé ev dışı tüketim kanalı tarafından üretilen “Lasagnes à la Bolognaise Gourmandes” adlı ürününde at eti DNA’sına rastlanmıştır. Nestlé, bu nedenle tedarikçisi JBS Toledo N.V.'nin taşeronu H.J.Schypke firmasından tedarik edilen dana etlerini içeren tüm ürünlerinin üretimini durdurmuş, söz konusu ürünleri piyasadan geri toplatmıştır. Bu durum gıda güvenliği açısından bir risk taşımamaktadır. Söz konusu geri toplama, sadece bu üç ürün için İtalya, İspanya ve Fransa’da geçerli olup, Türkiye’deki Nestlé ürünleriyle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Ürünlerimizin her zaman en üst düzeyde kalite standartlarına sahip olmasını temel iş ilkesi gören Nestlé olarak, Türkiye’deki bütün ürünlerimizin güvenle tüketilebileceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com