Net güzergah henüz belli değil

Net güzergah henüz belli değil
Ankara-İzmir otoyol güzergahı, ihale sonucunda yüklenici firma tarafından, 100 km genişliğindeki bir şeridi kapsayacak koridorda araştırma yapıldıktan sonra netlik kazanacak. Kavşak konumu itibariyle Kütahya'dan geçecek otoyol projesinin daha fizibıl ola

Ankara-İzmir otoyol güzergahı, ihale sonucunda yüklenici firma tarafından, 100 km genişliğindeki bir şeridi kapsayacak koridorda araştırma yapıldıktan sonra netlik kazanacak. Kavşak konumu itibariyle Kütahya'dan geçecek otoyol projesinin daha fizibıl olacağını; özellikle milletvekillerinin, Ulaştırma Bakanlığı ile Karayolları nezdinde girişimlerde bulunarak anlatmaları, bu süreçte ve kesin karar öncesinde önemli olduğu bir kere daha anlaşılmaktadır.

Kütahya Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıyla Ankara-Bursa ve Ankara-İzmir otoyol projelerinin güzergahlarını sordu.
İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü'nün 09.10.2009 tarih ve 6710 sayılı yazısına Karayolları Genel Müdürlüğü'nün verdiği cevabi yazıda, Ankara-İzmir Otoyolu'nun ön projelerinin ve fizibilite etüdünün yapılması amacıyla ihaleye çıkıldığı ve ihale sürecinin devam ettiği ifade ediliyor.
Ankara-Bursa Otoyolunun koridor etüdü ihalesinin ise 2010 yılında yapılmasının planlandığı, dolayısıyla Kütahya iline uzaklığının henüz belli olmadığı vurgulanıyor.
Ankara-İzmir Otoyol projesiyle ilgili olarak, ihale sonucunda, yüklenici firma tarafından, Karayolları Genel Müdürlüğü'nce verilen tasarı hattın yer aldığı, 100 km. genişliğindeki bir şeridi kapsayacak koridorda güzergah araştırmalarının yapılacağı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com