Neü Personeline Yönelik Metabolik Sendrom Araştırması

Neü Personeline Yönelik Metabolik Sendrom Araştırması
NEÜ (Nevşehir Üniversitesi) tarafından akademik ve idari personele yönelik ‘Metabolik Sendrom Araştırması’ Üniversite Rektörü Prof

NEÜ (Nevşehir Üniversitesi) tarafından akademik ve idari personele yönelik ‘Metabolik Sendrom Araştırması’ Üniversite Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın katılımlarıyla başladı.
NEÜ çalışan sedanter bireylerin durum tespitlerinin yapılması ve metabolik sendromlu bireylere step-aerobik egzersizin, refleksolojinin ve oral krom pikolinat alımının etkilerini tespit etmek amacıyla, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi ve Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından ‘Metabolik Sendrom Araştırması’ yapılıyor.
NEÜ Rektörlük binasında proje yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Şefika Dilek Güven’in yaptığı araştırmaya bizzat katılan ve yapılan çalışma ile ilgili bilgi alan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, disiplinler arası çalışmanın önemli olduğunu belirtti.
Araştırma sonucunda araştırmaya katılan bireylerin; yağ yüzdeleri, kan değerleri, tansiyon ve vücut kompozisyon değerleri alınarak sağlık açısından risk altında olanların belirlenmesinin amaçlandığı belirtildi.
Çalışmanın önümüzdeki günlerde NEÜ bünyesinde bulunan diğer okullarda da devam edeceği bildirildi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com