“Nevruz, Bizim Milli Bayramımızdır”

“Nevruz, Bizim Milli Bayramımızdır”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Muharrem Gencer, nevruz bayramı günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, Balkanlar, Ortadoğu, Avrasya ve Orta Asya'yı kapsayan çok büyük bir coğrafyada milyonl

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Muharrem Gencer, nevruz bayramı günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, Balkanlar, Ortadoğu, Avrasya ve Orta Asya'yı kapsayan çok büyük bir coğrafyada milyonlarca vatandaşın coşku ile kutladığı Nevruz bayramında buluştukları için çok mutlu olduklarını söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Muharrem Gencer, yakın tarih içinde kültürel erozyona ve yabancı kültürlerin yoğun tesirine rağmen diline, değerlerine ve geleneklerine sahip çıkarak kültürünü nesilden nesille aktarmayı başaran büyük Türk milleti için Nevruz sevincinin köklü milli bir bayram olduğunu ifade etti.
Anadolu'da yaşanan sosyo- kültürel değişim nedeniyle kültürel değerlerin ihmal edildiğini belirten Gencer, Türk dünyasında Nevruz'un nasıl bir heyecana, kaynaşmaya, mutluluğa dönüştüğünü görerek, bu kutlu güne yeniden sarılmanın ve anlamının insanları bir birine yakınlaştırdığını söyledi. .
Türk kültür coğrafyasında birlik, dirlik, ümit ve kardeşliği sembolize eden Nevruz bayramının, son yıllarda ihanetleriyle yozlaştırmak isteyen mihraklara milletin izin vermediğini söylen Gencer, bu durumun sevindirici olduğunu da sözlerine ekledi.
Nevruzun, yalnızca yeni bir mevsim döngüsünün bolluk ve bereketin başlangıcı olmadığını söyleyen Gencer konuşmasına şöyle devam etti;” Türk milleti için geleceği yeniden yorumlamanın; adalet, yılgınlık, korku ve umutsuzluğun geride bırakılarak maddi ve manevi diriliş, doğruluş ve atılımın müjdesidir. Nevruz bu anlayışla kutlanmalı, onun ruhuna aykırı bir şekilde, gerginlik ve huzursuzluk aracı haline getirilmesine fırsat verilmemelidir.
Güzel günlerin habercisi kabul edilen, anlam ve önemine uygun olarak coşkuyla karşıladığımız Nevruz'un barış ve kardeşlik duygularımızı ve milli değerlerimize bağlılığı artırmasını diliyor ve Türk milletinin bayramını kutluyorum.”(M.AKSU)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com