Nevruz Önlemleri Başladı!

Nevruz Önlemleri Başladı!
İşte İstanbul ve Ankara'da pazar günü trafiğe kapalı olacak yollar!

Ankara ve İstanbul'da 20 Mart'ta gerçekleştirilecek Nevruz kutlamaları nedeniyle bazı cadde, sokak ve noktalar araç trafiğine kapatılacak...

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 20 Mart Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılacak açık yer toplantısı nedeniyle saat 07.30'dan itibaren toplantı sona erinceye kadar 10. Yıl Caddesi, Zeytinburnu varyanttan Zeytinburnu'na giriş, Taşhanlar varyanttan Zeytinburnu Abay Caddesi girişi, Zeytinburnu Önleyici Hizmetler Ekipler Amirliği önünden geçen Abaya Caddesi ve Zakir Başı Sokak, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi önü, Balıklı Rum Hastanesi önü ve Kazlıçeşme pazar önü trafiğe kapalı tutulacak.

Gerektiğinde Mevlana Kapı Kavşağı sahil istikameti, Yenikapı istikameti, Galeria ilerisi, Zeytinburnu Köprüsü ve Samatya Işıklar Ataköy istikameti ve ihtiyaç duyulması durumunda Zeytinburnu Kazlıçeşme mevki ve çevresindeki yollar verilecek talimatlar doğrultusunda trafiğe kapatılacak.

Sürücüler, bu yollara alternatif olarak Emine Erkul Caddesi ve Emine Erkul Caddesi'nden E-5'e katılım, Yenikapı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndan Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi ve Millet Caddesi'ne katılım, Topkapı'dan E-5 güney-kuzey katılımını kullanabilecek.

BAŞKENTTE NEVRUZ ÖNLEMLERİ

Başkentte 20 Mart Pazar günü düzenlenecek Nevruz Şenlikleri dolayısıyla bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara Valiliği, 20 Mart Pazar günü 12.00-17.00 saatleri arasında ''Nevruz Şenliği'' adı altında açık hava toplantısı yapılmasını uygun gördü.

Düzenlenecek mitingler nedeniyle Celal Bayar Bulvarı, Tandoğan varyantı ile Kurtuluş Kavşağı'nın zaman zaman, Ziya Gökalp Caddesi, Kurtuluş Kavşağı ile Kızılay Kavşağı arası, Adnan Saygun Caddesi, Aksu Caddesi ve Libya Caddesi'nin de mitingler süresince araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Baydemir, Nevruz davetiyelerini dağıttı

Diyarbakır'da 21 Mart'ın pazartesiye denk gelmesi nedeniyle pazar gününe alınan nevruz kutlamalarıyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, sokakta davetiye dağıttı. Baydemir'in sivil polis memurlarına da davetiye vermesi dikkat çekti. Roj TV'deki yayına telefonla katılan Baydemir, "Bu nevruz çözüm nevruzu olacak" dedi.

Diyarbakır'da 21 Mart'ın pazartesi gününe denk gelmesi nedeniyle kutlamalar pazar gününe alındı. Merkez Bağlar ilçesindeki Nevruz Parkı'ndaki çalışmalar son aşamaya geldi. Yerli ve yabancı konuklar için 200 kişilik platform ve 100 adet seyyar tuvalet yerleştirildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi taşıma sorununu ortadan kaldırmak için kentin 16 noktasında gün boyunca ücretsiz araç kaldıracak. Bütün halkı pazar günkü Nevruz kutlamalarına davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, BDP'li il yöneticileri ile birlikte Ofis semtinde davetiye dağıttı. Çocuklar ile özel ilgilenen Baydemir'in, sivil polis memurlarına da davetiye vermesi dikkat çekti.

"ÇÖZÜM NEVRUZU OLACAK"

Bu arada dün akşam PKK'ya yakınlığıyla bilinen yurt dışında yayın yapan Roj Tv'deki programa nevruz afişinin önünde yöresel kıyafetlerle görüntülü bağlantıyla katılan Baydemir, bu yılki nevruzun çözüm nevruzu olacağını belirterek, "Yüzbinler, nevruz alanında Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümü için mesajını haykıracaktır. Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümü için mesajlarımızı vereceğiz. Bu sorunun artık kimsenin burnu kanamadan diyalog ve müzakere ile çözülmesi gerektiğini dile getirecek mesajlar verilecektir. Diyarbakır'dan verilen mesajı bütün dünya duyacaktır. Bu nevruz kutlaması Kürtler için aynı zamanda birlik ve beraberlik mesajınında verildiği nevruz olacaktır. Bana göre 2011 nevruzu çözüm nevruzu olacaktır" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com