New York Times'tan Çarpıcı Yolsuzluk Değerlendirmesi

New York Times'tan Çarpıcı Yolsuzluk Değerlendirmesi
Gündeme bomba gibi düşen Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen katrilyonluk vurgunun ses kaydı, dış basında yer bulmaya devam ediyor.En çarpıcı yorum ise The New York Times'tan geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerine ilişkin haberler, dış basında yer bulmaya devam ediyor.  New York Times'ta yapılan yorumda, "Türkler iyi televizyon dizilerini hep sevdi. Türkiye'nin izlediği program, Türkiye'nin kendi siyasi krizi. Sızdırılan telefon görüşmelerinin istikrarlı bir şekilde yayınlanmasıyla, bir dram dizisi gibi karşımıza çıkan yolsuzluk skandalının yarattığı siyasi kriz... Bu kayıtlardan en sansasyonel olanı Pazartesi gecesi yayınlandı" ifadesi yer aldı.

New York Times'ta yer alan haber şöyle devam ediyor." Türkler iyi televizyon dizilerini hep sevdi. Yıllar önceki bağımlılık Dallas'tı ve belli bir yaştaki Türkler çok içen kadınlar için hâlâ Sue Ellen benzetmesi yapıyor.

Son dönemde de saray entrikalarını ve Osmanlı Sultanı'nın haremindeki aşk hikayelerini konu alan Türk dizisi "Muhteşem Yüzyıl", hem Türkiye'de hem de Ortadoğu'da saplantı halini aldı. Şimdi ise Türkiye'nin izlediği program, Türkiye'nin kendi siyasi krizi. Sızdırılan telefon görüşmelerinin istikrarlı bir şekilde yayınlanmasıyla, bir dram dizisi gibi karşımıza çıkan yolsuzluk skandalının yarattığı siyasi kriz... Bu kayıtlardan en sansasyonel olanı Pazartesi gecesi yayınlandı.

Görünen o ki, Türkiye’de herkes, özellikle seçim zamanlarında ortaya çıkan bayağı bir fenomen haline gelen uygunsuz bir seks kasetinin ortaya çıkmasını bekliyor. Şu ana kadar çıkması engellenmiş olan üst düzey devlet adamlarına ait olması muhtemel seks kasetlerinin şimdiden bazı yayın organlarına gönderilmiş olduğu düşünülüyor. Bu kasetlerin sosyal medyada ortaya çıkması muhtemelen an meselesi." (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com