New York ve Washington terör alarmında

New York ve Washington terör alarmında
11 Eylül saldırısının 10. yıl dönümünde düzenlenecek törenlerin öncesinde, güvenlik tedbirleri artırıldı.

Amerikalılar, yaklaşık 3 bin kişinin yaşamını yitirdiği 11 Eylül saldırılarının 10. yıl dönümünde ölenleri anmak için bir araya geliyor.
 
YÜKSEK ALARMDA BEKLİYORLAR
 
Ülkenin ''güvenilir'', ancak ''doğrulanmamış'' yeni bir terör tehdidiyle karşı karşıya olduğu açıklanmasının ardından güvenlik güçleri, bugün düzenlenecek törenler öncesinde Washington ve New York'ta yüksek alarmda bekletiliyor.
 
Özellikle Başkan Barack Obama ve selefi George W. Bush'un da katılması beklenen, bir zamanlar Dünya Ticaret Merkezi'nin bulunduğu noktada düzenlenecek tören öncesinde Manhattan'da sokak, tünel ve köprülerde güvenlik kontrollerinin sıkılaştırıldığı belirtiliyor.
 
Başkan Obama'nın New York'taki törenin yanı sıra saldırılara hedef olan Pentagon ve Shanksville'i ziyaret etmesi bekleniyor.
 
USAME BİN LADİN'İN EVİNDE YENİ SALDIRI PLANI
 
11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde yeni terör saldırıları yapılacağı yönünde istihbarat alındığı açıklanmıştı. Amerikalı yetkililer, terör tehdidi bilgisinin, Mayıs ayında Pakistan'da öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in evinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelere dayandığını kaydetmişti
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com