New York'ta hayat durdu!

New York'ta hayat durdu!
ABD'nin Doğu yakasında hayatı felce uğratan Sandy Kasırgası yüzünden, metro istasyonları ile tünelleri elektriksiz ve sular altında kalan New York'ta, binlerce kişi işlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı.
Günde 5 binden fazla kişiye hizmet veren metronun devre dışı kalması üzerine, New Yorklular Brooklyn'den Brooklyn Köprüsü'nü, Queensden de Triboro köprüsünü yürüyerek yada bisikletle geçerek işlerine ve evlerine ulaşabildi. 
 
New Yorklular, belediye otobüslerinin kısmen hizmet vermesine karşın, Manhattan'da araç trafiğinin çok yoğun olması nedeniyle kendi başlarının çaresine bakmayı tercih etti. 
 
Kentin Roosevelt Adası'nda yaşayan New Yorklular da, metro seferlerinin yapılamaması nedeniyle Manhattan Roosevelt adası arasında ulaşım için teleferiği kullanmak zorunda kaldı. 
 
New York metrosunun bugünden başlayarak kısmen çalışmaya başlayacağı, kentin aşağı kesimlerinde istasyon ve tünellerde biriken suların dışarı atılmasının, elektrik donanımının temizlenmesinin zaman alacağı belirtildi.
 
Manhattan'da trafiğin yoğun olması nedeniyle, Belediye Başkanı Michael Bloomberg, perşembe ve cuma günleri New York'un öteki semtlerinden Manhattan'a geçecek araçlarda sürücü ile en az 3 kişi bulunması kuralı konduğunu açıkladı. 
 
Bloomberg'te, okulların perşembe ve cuma günü de kapalı olacağı bildirdi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com