New York'ta kırmızı alarm

New York'ta kırmızı alarm
Türkiye'nin, 1996 yılından bu yana ilk kez Dışişleri Bakanlığı düzeyinde temsil edildiği Birleşmiş Milletler 67. Genel Kurul Toplantıları için New York'ta olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.
Amerikan gizli servisi FBI ve New York polisinin çok yoğun güvenlik önlemleri aldığı BM Genel Merkezi çatısına ve çevresindeki binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirilirken, Manhattan'ın 1. Caddesi boyunca, 42 ve 47. sokaklar arası araç trafiğine kapatıldı. 
 
Sokak başlarını otomatik silahlı görevlilerin tuttuğu güvenlik önlemleri kapsamında, 42. ve 47. sokaklar arası ile 1 ve 2. cadde arasında, yalızca delegasyon ve BM çalışanları ile basın görevlilerinin geçişine izin veriliyor. ABD Başkanı Barack Obama'nın BM Genel Kurulu'nda yapacağı konuşma öncesinde, New York'ta alınan güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'ne çıkışı olan sokaklarda, çelik yelekli, otomatik silahlı polis ve FBI ajanları görev yaparken, bazı sokakların girişi kum yüklü kamyonlar ve iş makineleri ile trafiğe kapatıldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com