New York’ta petrol karneye bağlandı

New York’ta petrol karneye bağlandı
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg Sandy kasırgasının vurduğu şehirde petrolün arabaların plakalarına göre karneye tabi tutulmasını emretti.

Sandy Kasırgası'nın ardından yaşanan yakıt sıkıntısı, petrol istasyonlarında arabaların saatlerce kuyruğa girmesine ve trafiğin aksamasına neden oluyor. Buna benzer bir sistem Cumartesi'den beri New Jersey eyaletinde uygulanmakta.
 
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, şehirdeki petrol istasyonlarının ancak %25'inin işler halde olduğunu belirtti. Bu yeni karne sistemine göre, plakası tek rakamla biten arabalar ayın tek rakamlı günlerinde, çift rakamla bitenler de çift rakamlı günlerde petrol alabilecek.

New York'taki taksiler ve acil durum araçları bu sisteme tabi tutulmayacak.
 
Sandy kasırgası geçen haftanın Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kıyısını vurmuştu. New Jersey ve New York eyaletlerinde büyük hasara yol açan kasırga, sel basmasına ve elektrik kesintisine de neden olmuştu. Pennsylvania eyaletine de ulaşan kasırga 100 kişinin ölümüne neden olmuştu. Kasırganın 30 ila 50 milyar dolar zarara yol açmış olduğu tahmin ediliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com