New York'ta protesto düellosu

New York'ta protesto düellosu
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi dönem başkanlığını devralmak için New York'ta Birleşmiş Milletler'e (BM) gelişini protesto eden bir grup Ermeni ile ellerinde bayraklarla onlara yanıt veren Türk ve Azeriler ara

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi dönem başkanlığını devralmak için New York'ta Birleşmiş Milletler'e gelişini protesto eden bir grup Ermeni ile ellerinde bayraklarla onlara yanıt veren Türk ve Azeriler karşılıklı protesto gösterisi yaptı.

Birleşmiş Milletler Binası önünde toplanan küçük bir grup Ermeni, burada Türkiye ve Azerbaycan karşıtı sloganlar atıp, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi dönem başkanlığı görevini ABD'den devralmak için New York'ta bulunan İlham Aliyev'i protesto etti.

Ermeniler'e yanıt vermek için iki sokak ötede bulunan Dag Hammarjskold Park'ta gösteri yapma izni alan bir grup Türk ve Azeri, daha sonra BM önüne, Ermeniler'in protesto yaptığı yerin tam karşısına yürüyerek eylemlerini sürdürdü.

BM önünde, karşılıklı iki kaldırımdaki protesto düellosunda, iki grup arasında sözlü sataşmalar oldu. BM güvenlik görevlileri ve New York polisi, ellerinde Türk, KKTC ve Azerbaycan bayrakları ile Ermeniler'i protesto eden gruba müdahalede bulundu.

Türk ve Azeriler daha sonra protesto için izinli oldukları Dag Hammarjskold Park'a dönerek eylemlerini burada sürdürdü.

New York Azerbaycan Cemiyeti tarafından düzenlenen protesto gösterisine, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ile Genç Türkler Derneği de destek verdi.

New York Azerbaycan Cemiyeti Başkanı Ercan Yerdelenli, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Aliyev'in New York'a gelmesini fırsat bilen Ermeniler, bunu protesto etme girişiminde bulundu. Biz de onları protesto etmek için buradayız. Bugün Ermenilere gereken dersi verdik, onların bulunduğu parkın önünden Ermenileri telin yürüyüşü yaptık" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com