New York'ta silahlı saldırı

New York'ta silahlı saldırı
ABD'nin New York kentindeki ünlü Empire State binası yakınında düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü.

New york Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Empire State binasının önünde meydana gelen olayda, saldırganın 1 kişiyi öldürdüğü ve polis tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Bloomberg, saldırganın polis tarafından öldürüldüğünü, bazı sivillerin ise polisin silahından çıkan ateş sonucu yararlanan kişilerin çevre hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi.

New York Emniyet Müdürü Raymond Kelly, saldırganın 53 yaşındaki moda aksesuar tasarımcısı Jeffrey Jhonson isimli beyaz bir Amerikalı olduğunu tesbit ettiklerini belirtti. Johnson tarafından 3 el atışla öldürülen 41 yaşındaki maktulün ise henüz kimliği tespit edilemedi.

Öte yandan, saldırının iş anlaşmazlığı yüzünden çıktığı kesinleşirken, saldırganın Empire State binası yakınındaki Hazan İmport isimli şirkette bir yıl önce maktul ile çalıştığı ve işten çıkarma konusu yüzünden kavgalı oldukları öğrenildi.
    
 -Polis sivilleri vurdu-
    
New York Belediye Başkanı Bloomberg, saldırganın 45 kalibrelik bir silaha sahip olduğunun tespit edildiğini, bazı sivillerin polis silahı ile yaralandığını yineleyerek yaralananların 2'si kadın 7'si erkek 9 kişi olduğunu kaydetti.

Bloomberg, olayın Colorado veya Wisconsin eyaletlerindeki saldırı olayları ile benzerlik teşkil etmediğini, ayrıca Empire State Binası ile de sadece yan kapıda gerçekleşmesinden dolayı bir ilgisi olduğunun altını çizdi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com