NG Güral Sapanca'da aktivite parkuru

NG Güral Sapanca'da aktivite parkuru
NG Güral Sapanca bünyesindeki aktivite parkurunun hizmete girdiği bildirildi.

NG Güral Sapanca Otel Müdürü Tezcan Özdemir, yaptığı açıklamada, "Sinerji Danışmanlık tarafından inşa edilen aktivite parkuru üç farklı etaptan oluşuyor. Parkurların her bir etabında farklı hedeflere ulaşmak için tasarlanan farklı aktivite türleri gerçekleştiriliyor.Direk etabında, güvenliği arkadaşları tarafından sağlanan katılımcı, tek başına 9 metre yüksekliğindeki direğin en üst noktasına tırmanarak, tepedeki yuvarlak tablanın üzerinde ayağa kalkmayı amaçlıyor. Bunu başardıktan sonra arkadaşlarından aldığı güven ve destek ile kendisini boşluğa bırakıyor. Bu aşamada katılımcının bireysel sınırlarının ötesine güvenli şekilde geçebilmesi ve ekip arkadaşlarına güvenmesi hedefleniyor.‘Uçan Halı’ etabında, güvenliği arkadaşları tarafından sağlanan iki katılımcı, uçan halı parkurunun iki ucundaki ağaca tırmanarak, 10 metre yükseklikteki tel köprüye giriş yapıyorlar. Uçan halı olarak sembolize edilen ahşap platformların üzerinden ilerleyerek, ortadaki geniş boşlukta buluşuyorlar. İşte bu noktada karşılıklı şekilde yer değiştirmeleri gerekiyor. Kendi aralarında yapacakları plan ile yer değiştirdikten ve birbirlerinin platformları üzerine geçtikten sonra güvenli bir şekilde, ip inişi ile aşağıya iniyorlar. ‘Dikey Labirent’ etabında, güvenliği arkadaşları tarafından sağlanan üç katılımcı, birbirlerine bağlı bir şekilde 10 metre yüksekliğinde, 2 metre genişliğindeki dikey labirentin en üst noktasına ulaşmayı amaçlıyorlar. Birbirlerine bağlı olmaları sebebiyle yarı yolda alınacak bir karardan hepsi etkileneceğinden hedeflerini ortak şekilde belirlemeleri gerekiyor" dedi.

"AÇIK HAVA EĞİTİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ"
Sinerji Genel Müdürü Ömer Tangün de, NG Güral Sapanca aktivite parkuru konusunda otelle yaptıkları işbirliğinden söz ederek açık hava eğitimlerinin çok önemli bir ihtiyaç olduğunu belirtti.
Tangün, "Türkiye profesyonel eğitim sektöründe 'yaşayarak öğrenme' metoduyla gerçekleşen açık hava eğitimlerinin çok önemli bir ihtiyaç olduğuna biliyoruz. NG Güral Sapanca'da Sinerji ekibi tarafından tasarlanan yeni aktiviteler ve yeni teoriler ile hem daha önce Sinerji Eğitim tecrübesi yaşamış kurumlara, hem de yeni müşterilere hitap etmeyi ve bilgilerini bir ileri aşamaya yükseltmeyi hedefliyoruz. Sapanca, yolda çok fazla zaman harcamadan İstanbul'dan uzaklaşma imkanı sağlayan ve otoban bağlantısı sayesinde Ankara, İzmir gibi diğer büyük şehirlere olan kolay ulaşımı sebebiyle çok tercih edilen bir lokasyon. NG Güral Sapanca'nın harikulade bahçesi, aslında ormanı desek daha doğru olacaktır, içerisinde Türkiye'de ilk kez kullanılan bir yöntem ile ağaçlara en ufak bir vida, çivi dahi değdirmeden yüksek aktivite tırmanış parkurumuzu inşa ettik. İletişim ve takım çalışmasının temel ortak payda olduğu parkur aktivitelerimizde katılımcılarımızın bireysel gelişim, güven, planlama, kriz yönetimi, zaman yönetimi, durumsal liderlik, koçluk gibi yetkinliklerini ‘yaşayarak öğrenme’ metodu ile geliştirmelerini sağlıyoruz. Uluslararası standartlardaki ekipmanlar sayesinde son derece güvenli bir ortamda konfor alanlarından çıkan katılımcılar Sinerji ekibinin koçluğu altında, iş hayatlarına pozitif katkıda bulunacak, çalıştıkları kurumların verimliliğini arttıracak deneyimlere sahip oluyorlar" diye konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com