Niğde'de güvenlik güçlerine saldırı

Niğdede güvenlik güçlerine saldırı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Tabii ki Türkiye'nin hem çözüm sürecini hem de bu sükuneti bozmak isteyenler var. Hele de seçim sürecinde bozmak isteyenler olduğunu tabii ki biliyoruz. Bunlara karşı herkesin teyakkuz halinde olması lazım"

AĞRI (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Niğde'nin Ulukışla ilçesinde güvenlik güçlerine yönelik saldırıya ilişkin, "Tabii ki Türkiye'nin hem çözüm sürecini hem de bu sükuneti bozmak isteyenler var. Hele de seçim sürecinde bozmak isteyenler olduğunu tabii ki biliyoruz. Bunlara karşı herkesin teyakkuz halinde olması lazım" dedi.

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Ağrı'ya gelen Bakan Yıldız, Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan'ı makamında ziyaret etti.

Yıldız, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim çalışmaları gerekçesiyle kente geldiğini ve 30 Mart seçimlerinin zuhurat içeresinde geçmesini temenni ettiklerini belirterek, "Bu bir demokratik yarıştır, vatandaşımızın her türlü tercihi de bizim başımızın üstünde olacak. Barış ve kardeşlik sürecini koruyup kollamamız lazım. Her birimize düşen farklı sorumluluklar farklı işlemler var bunları da tabii ki yapabiliyor olmamız lazım" diye konuştu.

Nevruzun da barış ve kardeşlik ortamında geçmesini temennisinde bulunan Yıldız, "Biz çözüm süreciyle bu coğrafyaya kalıcı bir nevruzun geldiğine inanıyoruz. Bunu da hep beraber muhafaza etmemiz lazım. Bu açıdan kara kışın bittiğini inşallah bir baharın nevruzla beraber, siyasi bir baharın da inşallah geldiğine inanıyoruz. Tabii ki bu noktaya gelinceye kadar çok fazla gayret sarf edildi" ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldız, bir gazetecinin Niğde'nin Ulukışla ilçesinde güvenlik güçlerine yönelik saldırıyla ilgili sorusuna, "Çok üzücü bir olay uçaktan indikten sonra duydum. Çünkü biz Ankara'dan kalktığımız da böyle bir hadise olmamıştı. Tabii ki Türkiye'nin hem çözüm sürecini hem de bu sükuneti bozmak isteyenler var. Hele de seçim sürecinde bozmak isteyenler olduğunu tabii ki biliyoruz. Bunlara karşı herkesin teyakkuz halinde olması lazım. Vatandaşımızın , halkımızın, milletimizin, bir bahar iklimiyle beraber bir seçim ortamını baltalamak isteyenler var. Tabii ki olay çok yeni bununla alakalı İçişleri Bakanımızın ifadesi olacaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum" yanıtını verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com