Niğde'nin Değerleri Öne Çıkarılmalı

Niğde'nin Değerleri Öne Çıkarılmalı
Bu yıl 1-4 Kasım tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 2

Bu yıl 1-4 Kasım tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 2. Niğde Günleri için yapılan hazırlıklar düzenlenen toplantıda kamuoyuna açıklandı.
2. Niğde Günleri Tertip Komitesi tarafından geçtiğimiz gün Seel Düğün Sarayı’nda düzenlenen 2. Niğde Tanıtım Günleri toplantısında, Niğde’den pek çok ismi bir araya getirdi.
Yemeğe Niğde Valisi Alim Barut, AKP Niğde Milletvekili Ömer Selvi, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Garnizon Komutanı Albay Ufuk Nayır, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Oda Başkanları, İşadamları, 2. Niğde Günleri Komite Başkanı Vali Yardımcısı Halil İbrahim Türkoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.
Niğde Dernekleri Federasyonu Başkanı Hafize Şahiner, Niğde’nin sahip olduğu kültürel tarihi, sosyal ekonomik değerlerini ve zenginliklerini tanıtmak için bu yıl 2. Niğde Günleri’nin düzenleneceğini söyledi.
Niğde Günleri’nin amacına ulaşabilmesi için katılımcıların çok olması bütün firmalarının kendini tanıtabilmesi Niğde’nin değerlerinin öne çıkarılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Başkent Niğde Vakfı Başkanı Musa Balaban, 1. Niğde Günleri’ni başarılı olarak adlandırdık, çocuk 2. Niğde Günleri’nde yürümeye ve koşmaya başladı. Niğde günleri, Niğde’nin bütün güzelliklerini, bütün etkinliklerini, Türkiye’ye tanıtma imkanı sunacaktır. Burada tüm Niğdelilerin 2. Niğde günlerinde bir araya gelerek Niğde’ye Niğdelilerden başka sahip çıkacak kimsenin olmadığını herkese göstermek gerekmektedir” diye konuştu.
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 1. Niğde Günleri’nde mutlaka daha iyi daha güzel bir Niğde Günleri’ni Ankara’da hep birlikte gerçekleştireceğiz. Amacımız Niğde’yi markalaşmış ürünlerini Ankara’ya ve Türkiye’ye tanıtmak. Bunu başarabilirsek Niğde olarak mutlaka bir kazanım elde edeceğimizi düşünüyorum” dedi.
AKP Niğde Milletvekili Ömer Selvi, bu önemli bir toplantı, birçok toplantıda bulundum, laf olsun diye çok toplantılar gördüm. Çok az toplantıdan sonuç çıktı ama ben biliyorum ki bugün bu toplantıdan çok güzel sonuçlar çıkacak. Geçen sene başarılı bir organizasyon yaptık tabi ki hatalarımız vardı. Önemli olan geçen seneki hataları bu senen tekrarlamamak. Geçen sene katılımcı firmaların çok büyük endişeleri vardı” dedi.
Bu sene başarının artacağını inandığını dile getiren Selvi, “ Burada organizasyon firmasının önemi çok büyük ama işi sadece firmaya yıkmak da doğru değil. Herkes üzerine düşen görevi eskizsiz yerine getirecektir” diye konuştu.
Bu yıl düzenlenecek olan tanıtım günlerinin daha güzel olacağı kanaati taşıdığını dile getiren CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, “ Kimse Niğde’yi bilmiyor. Allah korusun Demirkazık’tan bir dağcı düşecek Niğde’nin ismi duyulacak, gerçi son zamanlarda patates üreticileri de Niğde’nin ismini duyurmaya başladılar ama…. Aslında Niğde’nin çok fazla potansiyeli var. Niğde’ni tanıtımı konusunda Niğde günlerinin lokomotif, öncü olacağını düşünüyorum”
Vali Alim Barut, Niğde Günleri’nin düzenlemesinde emek veren herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “ En zor şey başlamaktır, başladıktan sonra yapılması düşünülen işin büyük bölümü aşılmış olur. Her işin bir bedeli vardır sadece valilik ve bürokratlar tanıtım işini tek başına üstenemez, mutlaka bu işte Niğdelilerin, sivil toplum kuruluşlarının yer alması ellerini taşın altına koyması gerekir. Bu tanıtımı Niğde’de müesseseleştiremezsek bizimle gelir ve bizimle gider aksi takdirde uzun yıllar devam eder. Niğde zengin ve zenginliklerinin tanıtılması gerekiyor. Bu konuda da istek var ve bir heves var. Bizim görevimiz alta yapıyı sağlamak” dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com