Nihat açıkladı : "İspanya'dan teklif..."

Nihat açıkladı : "İspanya'dan teklif..."
Beşiktaş ve milli takımın unutulmaz oyuncusu Nihat Kahveci bir radyo programında açıklamalar yaptı.

Hem Beşiktaş'ın hem de milli takımın vazgeçilmez oyuncularından olan ve yakın bir zamanda futbol kariyerini noktalayan Nihat Kahveci, Radyospor'a özel açıklamalar yaptı. Kahveci, yeni milli takımdan, Beşiktaş'ın Avrupa serüvenine ve eski kulübüne dair çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

İşte o açıklamalar :

"MİLLİ TAKIMDAN UMUTLUYUM; SABRETMEK LAZIM"

"Yeni bir başlangıç. Başlangıç, sonuç olarak kötü gözükebilir; ama sonu iyi gelsin! Abdullah Hoca ve öğrencilerinine güveniyorum. Dün 3-0 yenseydik iyi bir takım olmayacaktık; ama yenildik, diye de kötü bir takım olmayacağız. İyi sonucu da kötü sonucu da fazla abartmaya gerek yok. Uzun vadeli bir yapılanma durumu söz konusu. Amaç önümüzdeki dünya kupasına gidebilmek. Kötü oyunlar olacak; iyi oyunlar olacak. Kaliteli oyucuncular var. Sabırlı olmak gerek. Gelecekten umutluyum."

"ABDULLAH HOCA İLE GÖRÜŞTÜK AMA..."

"Abdullah Hoca, İspanya'ya gelince Türk oyuncularla bir görüşme yapmıştı. Ben de ailesi ile İspanya'da yasayan biri olarak kendisini ziyarette bulundum. Zaten bilirsiniz futbol camiasındaki insanlar birbirlerini tanırlar. O zaman zaten daha futbolu bırakma kararı vermemiştim. Hocamız benimle ilgili görüşlerini bildirdi. Ben de geleceğim hakkındaki kararlarımı vermemiştim. Net bir şeyler olmadığı için açıklama yapmadık. Şu anda da zaten öyle bir durum yok. Senelerce futbolun içinde kalan biri olarak futbola hizmet etmek istiyorum; ama nasıl olur onu bilemiyorum. Türkiye'de de olabilir yurtrdışında da olabilir. Yurtdışında olursam, Türk halkının mutlu olacağını düşünüyorum."

"ÇIKAN TRANSFER HABERLERİ YALANDI"

"Haberi kimin çıkardığını bilmiyorum. Maalesef her işte olduğu gibi işi de kötü niyetle yapan insanlar var. Bu haber yalan. Öyle bir teklif hiç yok. İspanya Ligi'nde beni bilen insanlar zaten böyle teklif yapamayacaklarını gayet iyi bilirler. Biz Türkler olarak birbirimize destek vereceğimize yabancılara destek veriyoruz. Amaç leke atmaya çalışmak ise boşuna. Bilen bilir, zaten herşeyi. Yazık dedim bu haberleri yapanlara."

"TEHDİTLE GELMEDİM. BEŞİKTAŞ CAMİASINA HAKSIZLIK YAPILMASIN"

"Benim için, 'Beşiktaş'a tehditle geldi' dediler. Bu denilir mi? Bu koskoca camiayı suçlamak olur. Tehditle kimse kimseyi transfer etmez. Aldığım her karardan mutluyum. Beşiktaş'a döndüğümde de mutluydum ama performans açısından, aldığım para açısından, kadro açısından atılan imzalar yüzünden gerekli şekilde başarılı olunamadı. Türkiye'ye döndüğümde farklı bir Beşiktaş gördüm. Ben ilk A takımda oynadığımda abilerimin hepsi Türk'tü. Döndüğümde kadro çok yabancılaşmıştı. Bunu da abartmamak lazım. Başarı da başarısızlık da olabilir."

"BEŞİKTAŞ AVRUPA'DA ÇOK GÜZEL İLERLİYOR"

"Beşiktaş camiasının Yıldırım Demirören'e tesekkür etmesi gerekir. Yeni görevinde Demirören'e de başarılar diliyorum. Beşiktaş'a gelince gelir-gider sistemini oturtması lazım. Kimse cebinden para vermemeli. Ona göre oyuncular alınmalı ve altyapıya önem verilmeli. Kaç yıllık tarihimizde bir UEFA Kupası alamamışız demekki haddimizi bileceğiz. Görüyoruz; şimdi Beşiktaş Avrupa'da yoluna çok güzel devam ediyor."

"SADECE FUTBOLCULAR DEĞİL; HOCALAR DA YURTDIŞINA AÇILMALI!"

"Ben maddi manevi olarak güzel şeyler yaşayarak işimi bitirdim. Avrupa'ya sadece futbolcularımız değil; hocalarımız da gitsin. Bizim Türk hocaları da Avrupa'ya giderse daha çok Türk futbolcu gider. Bakın Mourinho'ya takıma Pepe gibi Portekizli oyuncuları aldı. Tabi en önemlisi de gittiğiniz yere ayak uydurmak. Mutlu olmak istiyorsanız. Ben şanslıydım; ama yurtdışına çıkacak kişi oranın şartlarına ayak uydurmalı. 4 Türk var ispanya'da. Gururla gidip maçlarını seyrediyorum." (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com