Nihat Özdemir'den G.Saray'a gönderme!

Nihat Özdemir'den G.Saray'a gönderme!
Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir katıldığı bir programda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, TNT'de katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. UEFA Başkanı Michel Platini ile CAS davası hakkında bir görüşme yapmadıklarını dile getiren Özdemir, İstanbul'da gerçekleşen UEFA Kongresi'nde bazı temaslarının olduğunu dile getirdi.

"TÜRKİYE ZARAR GÖRMESİN DİYE..."

UEFA'nın CAS'ta Fenerbahçe ile davasının olmasının Platini için iyi bir durum olmadığını dile getiren Özdemir, "Biz Platini ile CAS davası ile ilgili görüşme de yapmadık, anlaşma da yapmadık. UEFA yetkilileri bir görüşme yaptık. Çok önemli bir İngiliz avukatı vardı. TFF'nin yurt dışındaki avukatı vardı. Biz bu görüşmede, neler olursa biz CAS'taki davadan vazgeçeceğimizi söyledik. Bu görüşmenin neticesi açıklanmadan malesef federasyonumuz istifa etti. İstanbul'da gerçekleşen UEFA Kongresi'nde ufak tefek temaslarımız oldu. Konuşmalarımızda para konusu konuşulmadı. Fenerbahçe'nin ana hedefleri var. Bu hedeflerimiz olursa CAS davasından vazgeçeriz. Bunların ne olduğunu şu an açıklayamayız, yoksa davaya zarar veririz. TFF ile birlikte CAS'taki dava ile ilgili gerekli girişimlerimiz sürüyor. CAS davası, UEFA ile anlaşarak çözülebilir. Türkiye'nin önümüzdeki dönemde zarar görmemesi adına her şeyi yapıyoruz. UEFA'nın CAS'ta Fenerbahçe ile davası olması Platini adına da yi bir durum değil. Bunları düşününce iyi bir şekile bu olaylardan çıkacağımızı düşünüyorum." dedi.

"GALATASARAY'IN YAKLAŞIMI İYİ NİYETLİ DEĞİL"

Galatasaray'ın yaklaşımın iyi niyetli olmadığını belirten Özdemir, " Galatasaray'ın iddialarına, bu konuyu başka yerlerine çekmesine katılmıyorum ve bu yaklaşımı iyi niyetli olarak bulmuyorum. Başbakan'ın açıklamaları basına yansıdı. Ayrıca Başbakanımız, UEFA Kongresi'nde de bir açıklama yaptı. Başbakan'ın gösterdiği İngiltere örneği vardı. Türkiye, İngiltere'den geri bir ülke değil. Alınacak kararın ne Türk futboluna, ne de Fenerbahçe'ye zarar vermemesi için çalışıyoruz. Bu konu da burada kapanmalı." ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY YÖNETİMİ KENDİSİYLE TERS DÜŞTÜ"

Nihat Özdemir, programda kendisine yöneltilen "Galatasaray'ın saha içindeki adamları konuşmadı. Ancak saha dışındaki adamlar daha az hoşgöürülü oldu. Buna katılır mısınız?" sorusuna; Sayın Fatih Terim olmak üzere, sahanın içinde yer alan hiçir Galatasaraylı'nın sürece ters düşen bir çıklamasını duymadık. Aynı şeyi Galatasaray yönetiminden göremedik. Galatasaray yönetimi için bir şey söylemek bize yakışmaz. Malesef zaman zaman duruşlarında, verdikleri kararlarla, daha sonra yaptıkları açıklamalarda çakışma oldu. Kendilerine ters düştüler." dedi.

"GALATASARAY BÖYLE BİR SÜREÇ GEÇİRSE..."

Galatasaray'ın yaşanan olaylar karşısındaki duruşu hakkında da açıklamalar yapan Özdemir, "Galatasaray böyle bir süreç geçirse, aynı şeyi ben yapmazdım. Ben takımıma bakardım. Bugün bile uğraşmamak adına çok dikkatli konuşuyoruz. Bu durum devam edecek. Bence, Galatasaray bu tür açıklamaları yerine geçmiş dönemdeki ve bu dönemdeki federaasyonumuza güvense, bu süreci hem onlar, hem de Türk futbolu daha az zararla geçecektir." ifadelerini kullandı.

"AZİZ YILDIRIM MAYIS'TA ADAY OLABİLİR"

Aziz Yıldırım'ın Mayıs ayında yapılacak olan kongrede aday olmasına bir engel olmadığını belirten Özdemir, "Tüzüğümüze göre, masumiyet karinesine göre, her hangi bir hüküm giymediğine göre, hüküm giyse bile bunun çeşidine göre, Aziz Yıldırım'ın Mayıs ayında aday olmasına engel yoktur. Karar kendisine bağlıdır. Son ziyaretimizde, bu konuyu görüştük. Kendisi 'Bir gün bile Türkiye'de uzun bir zamandır. Daha önümüde iki ay var. Biz çalışmalarımıza devam edelim' dedi. Ben de bu görüşü doğru buluyorum. Fenerbahçe nasıl bir duruş sergileyecek, hep beraber göreceğiz." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin camia olarak kenetlendiğini belirten Özdemir, "Şu andaki Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun her bir üyesi aynı şeyi konuşuyor. Birbirimizle kenetlendik ve çok uyumlu bir çalışmayla bu dönemi geçiriyoruz. Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı bize, 'Çok iyi bir duruş sergilediniz' dedi.

"AKLANACAĞIMIZA İNANIYORUZ"

Şike ve manipülasyon yapıldığı iddia edilen 13 maçla ilgili olarak Özdemir, "13 maç sayısı düşe düşe 3-4'e düştü. Savunmalar sonucunda bu sayının da azaldığını görüyoruz. Başkanımız ve diğer arkadaşların savunmasıyla bu sayının düştüğünü gördük. Yargı durumu inceliyor. Bu şekilde süren yargıda biz aklanacağımıza tüm kalbimizle inanıyoruz. Arkadaşlarımızın yaptığı savunmayla şimdi o 3 maçın bile adı okunacak durumda değil" ifadelerini kullandı.

"AYKUT KOCAMAN'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Aykut Kocaman'a Fenerbahçe'ye yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eden Özdemir, "Aykut Kocaman, soy adı gibi kocaman bir duruş sergiledi. Biz çok fazla medyaya çıkmadığımız halde dönem dönem medya karşısına geçti ve çok önemli açıklamalar yaptı. Aynı şekilde futbolcularımızda. ÇOk önemli görevleri gerçekleştirdileri. Aykut Kocaman, 3 Temmuz'dan bu yana takımı ayakta tuttu. Kendisine teşekkür borçluyuz. Göstermiş olduğu bu Fenerbahçeliliği taktir ediyoruz. Aykut Kocaman, Türk futbol tarihinde çok çok daha önemli yerlere gelecektir. Aykut Kocaman ile birçok şey konuşuyoruz ama sadece transfer konuşmuyoruz. Hem iç piyasada, hem de yurt dışında birçok Türk oyuncunun yanı sıra, Avrupa'da Afrika'da takip edilen isimler vardır. Anck bizde bir transfer listesi yok. Daha çok zamanımız var. " şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu belirten Özdemir, "Biz bu sezon ikinci olursak bunu başarılı saymayız. Hem ligde, hem de kupa da şampiyonluk bekliyoruz. Fenerbahçe'nin hedefi her zaman şampiyonluktur. Bu şartlarda bile hedefimiz şampiyonluk." dedi.

"FEDERASYON DOĞRU ADIMLAR ATIYOR"

Yıldırım Demirören yönetimindeki federasyonun doğru adımlar attığını ifade eden Özdemir, "Yıldırım Demirören yeni görev geldi. Göreve gelirken bazı açıklamaları oldu. Göreve geldiği günden beri federasyon doğruları yapıyor. Federasyon her gün medya önün çıkmıyor. Her gün karar değiştirmiyor. Bizim istediğimiz federasyon budur. Biz TFF ile kulüpler olarak beraber yürürsek bu süreci en iyi şekilde atlatacağız. Kimse merak etmesin. Maddi kayıpları olan Türk futbol kulüpleri olmayacaktır." dedi.

"HEP BERABER TRABZON'A GİDECEĞİZ"

'Trabzonspor'un hafta sonu oynanacak davetine nasıl cevap vereceksiniz?' şeklinde soruya Nihat Özdemir, "3 Temmuz'dan bugüne, Trabzonspor'un birçok açıklaması oldu. Ancak ben dahil hiçbir yönetici arkadaşımız cevap vermedi. Bizim sahamızda oynanan maç öncesinde başkan Sadri Şener'i aradım ve 'Beraber yemek yiyip, beraber maçı izleriz' dedim. Bugünlerde Sadri Şener, Nevzat Şakar çok iyi demeçler verdiler. Bizim maça gelmemizi istediler. Fenerbahçe Takımı ve Yönetim Kurulu üyeleri olarak Trabzon'a gidicez. Akçaabat köftemizi yiyeceğiz. Sonuç ne olursa olsun, ya onlar bizi, ya da biz onları alkışlayacağız" şeklinde cevap verdi.

Özdemir son olarak, "Böyle bir günde içim yanarak bu programa katıldım. Daha önceden söz verdiğimiz için gelmemek olmazdı. Umarım yakında daha iyi bir durumda buraya katılırız" diyerek sözlerini noktaladı. (EMK)

Kaynak : Sporx

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com