Nijer bakan hamama girdi

Nijer bakan hamama girdi
Nijer Devlet Bakanı, Madenler ve Sınai Kalkınma Bakanı Omar Hamidou Tchiana, Eskişehir ziyaretinde tarihi Odunpazarı bölgesinde Türk hamamını gezdi.

 Nijer Devlet Bakanı, Madenler ve Sınai Kalkınma Bakanı Omar Hamidou Tchiana, Eskişehir ziyaretinde tarihi Odunpazarı bölgesinde Türk hamamını gezdi. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Murat Mercan eşliğinde ziyaretlerini sürdüren Tchiana, Kırka ilçesindeki ETİ Maden İşletme tesisini gezdikten sonra Alpu ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu. Son olarak tarihi Odunpazarı bölgesini gezen Nijer Bakan, burada Belediye Başkanı Burhan Sakallı’dan bölge hakkında bilgi aldı. Bakan Yardımcısı Mercan da, Bakan Tchiana’ya Türk hamamını tanıttı. 

Tarihi bölgede bulunan Atlıhan Çarşısı’nda ziyaretle alakalı açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Nijer Devlet Bakanı, Madenler ve Sınai Kalkınma Bakanı Omar Hamidou Tchiana’yı kentte ağırlamaktan ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdi. Misafirlere tarihi Odunpazarı bölgesini anlattığını ifade eden Sakallı, “Misafirlerimizi sabah garda karşıladık ve valiliğimizi ziyaret ettik. Sonra Sayın Bakanımızla öğle yemeğinde birlikte olduk. Ardından Sayın Bakanımız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcımız Murat Mercan’ın ev sahipliğinde Kırka ve Alpu ilçelerine gittiler. İlçe ziyaretleri sonrasında Odunpazarı’nı gezmek istediler. Bizde şuanda Atlıhan’da tarihi Odunpazarı’nda tarihi dokuyu, tarihi dokuda yaptığımız restorasyon çalışmalarını ve UNESCO’nun dünya miras listesine giriş öyküsünü anlattık. Sayın Bakanımız da bunları çok olumlu buldu. Ben kendilerine şehrimize, ülkemize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Sakallı, Nijer Bakan Tchiana'ya ziyaret anısına çeşitli hediyeler verdi. Nijer Devlet Bakanı, Madenler ve Sınai Kalkınma Bakanı Omar Hamidou Tchiana’nın akşam yemeğinin ardından kentten ayrılarak Ankara’ya gideceği öğrenildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com