Nikah Masasında Damadı Krize Soktu!

Nikah Masasında Damadı Krize Soktu!
'Kendi rızan ile evlenmek istiyor musun?' sorusuna 'hayır' cevabı gelince fenalık geçirdi.

Antalya'da, 26 yaşındaki R. E., nikah masasına oturduğu nişanlısı 23 yaşındaki H. Ş.'nin, nikah memurunun 'kendi rızan ile evlenmek istiyor musun?' sorusuna 'hayır' yanıtı vermesi üzerine fenalık geçirdi.

'Görücü' usulü ile tanışan ve geçen Nisan ayında aile arasında yapılan törenle nişanlanan R. E. ile H. Ş., resmi nikah ve düğün için hazırlıklarını kısa sürede tamamladı. Nikah için randevu alan çift, resmi nikah kıydırmak için az sayıdaki davetli ve akrabalarıyla nikah salonuna girdi. Çiftin ve şahitlerin masada yer almasının ardından nikah memurunun evlilikle ilgili sorusuna R. E. 'evet' yanıtını verdi. H. Ş.'ye dönen Nikah Memuru, 'Hiç kimsenin baskısı altında kalmadan özgür iradenizle ve kendi arzunuzla R. E. ile evlenmek istiyor musunuz?' diye sordu. Herkes genç kızın 'evet' demesini beklerken ve çifti alkışlamaya hazırlanırken, H. Ş.'nin, "Ben bu adamla evlenmek istemiyorum. Hayır" yanıtını vermesiyle şok oldu.

NİKAH MEMURU UYARDI

Şaşkına dönen genç kızın yakınları 'Evet desene' diye bağırınca, nikah memurunun uyarısı ile karşılaştı. Nikah memuru "Hiç kimse baskı altında evlendirilemez" diyerek nikahı iptal etti. Büyük hayal kırıklığı ve şaşkınlık yaşayan R. E., fenalık geçirdi. Daha önce kalp ameliyatı olduğu belirtilen R. E.'nin yakınları, genç damat adayına moral vermeye çalıştı.

Nikah salonundan ailesiyle birlikte ayrılarak evine giden H. Ş.'nin yakınlarına, "Annem daha yeni ölmüştü. Onun için 'hayır' dedim. Çok üzgündüm. Bir an evlenmek istemedim" dediği kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com