Nikahsız eş saldırganına oniki buçuk yıl hapis

Nikahsız eş saldırganına oniki buçuk yıl hapis
Adana'da kendisini terk ettiği iddiasıyla 17 yaşındaki nikahsız eşini 5 yerinden bıçaklayarak öldürmek iddiasıyla yargılanan şahıs, 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.
Derya H. (17), 2 yıldır nikahsız olarak yaşadığı eşi Erdi Zeytinci'yi (22) iddiaya göre kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle terk etti.

Terk edilmesi zoruna giden Zeytinci, 2 Ocak günü eşini telefonla arayarak konuşmak için çağırdı. Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Park'ta buluştuklarında Zeytinci, eve dönmeye ikna edemediği eşini bel ve bacak bölgesinden bıçakladıktan sonra kaçtı. 

Vücudunda 5 bıçak yarası bulunan genç kadın Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınırken, Zeytinci ise yakalanarak tutuklandı. 'Eşini öldürmeye teşebbüs' suçundan hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istenen Zeytinci hakkında yargılandığı Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2'inci celsede karar verildi.
 
Amacının eşini korkutmak olduğunu söyleyen Zeytinci, Derya ile yöresel düğün yaparak evlendiklerini belirterek, "Kendi isteği ile birlikte olmuştuk. Askere giderken küsmüştük. Döndükten sonra barıştık. Ancak bir süre sonra tekrar küsünce baba evine gitti. Olay günü konuşmak için yanına gittim. Tersleyip, hakaret etti. Kendimden geçmişim" dedi.
 
Zeytinci son sözünde ise, "Ben kesinlikle bunu yapacak bir insan değilim. Bir anda oldu. Ben gayri resmi eşimin eve dönmesini istemiştim, askerden yeni gelmiştim" diyerek kendini savundu.
 
Ölümden dönen Derya H. ise, ilk duruşmada nikahsız eşinden şikayetçi olmadı. 14 yaşında sanık ile yöresel düğün yaparak evlendiklerini belirten Derya H., "Erdi askere gitti. Telefonda bana hakaret edince küstüm. Tezkereye geldiğinde barışmıştık. Tartışıp ikinci kez küstüm ve baba evine döndüm. Olay günü yolda barışıp, eve dönmemi istedi. Gitmek istemeyince ısrar etti. Ağzımı bozup, hakaret ettim. O da bıçakla vurmaya başladı. Sonra da kaçıp gitti" demişti.
 
Mahkeme heyeti, Zeytinci'yi çocuk yaştaki nikahsız eşini kasten öldürmeye teşebbüs suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Öldürme eyleminin teşebbüs aşamasında kalması ve duruşmadaki iyi hali nedeniyle Zeytinci'nin cezası 12 yıl 6 ay hapse indirildi.
 
Sanık kararla şok olurken, nikahsız eşi Derya H.'nin "14 yaşında evlendik" sözleri üzerine sanık yakınları ve mağdur kızın yakınları hakkında '15 yaşından küçük çocuğa karşı zincirleme şekilde cinsel istismar' suçundan Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.  (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com