Nikahsız first lady kriz çıkaracak mı?

Nikahsız first lady kriz çıkaracak mı?
Hollande'ın evli olmadığı hayat arkadaşı Valerie Trierweiler'in diplomatik kriz yaratıp yaratmayacağı konuşuluyor.
Hürriyet'in haberine göre, Gazeteci olan 47 yaşındaki yeni first lady, "Bunun o kadar ciddi bir diplomatik sorun yaratacağını sanmıyorum. Belki Papa'yı ziyaret de olabilir. Gerçekten, bundan önce endişe edecek başka şeyler var. Evli olmamak bizim özel hayatımızla ilgili bir durum" dedi.
 
"KURALLAR UYGULANIR"
 
Fransız first çiftinin evli olmaması, Suudi Arabistan, Endonezya ve Hindistan gibi dindar ülkelerde sorun yatabileceği, ancak bunun da krize yol açmayacağı belirtiliyor. Fransız Dışişleri protokol bürosundan bir sorumlu ise "Fransa'da devlet ziyaretlerinin kurallarını biz koyuyoruz. Yurtdışında ise ülkeler Fransa'nın isteklerine uyum sağlıyor. Eğer biz 'Bu kişiye cumhurbaşkanı eşi protokolü uygulayın' dersek, o kurallar uygulanır" dedi.
 
Protokol krizinden kaçınmak için eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, eşi Carla Bruni ile 3 ay birlikte yaşamış, bu süre içinde Bruni'yi Hindistan ziyaretine götürmemiş, evlendikten sonra eşiyle beraber yeniden Hindistan'a gitmişti. 2005'ten bu yana birlikte yaşayan Hollande-Trierweiler çiftinin baskılar karşısında evlenip evlenmeyecekleri ise bilinmiyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com