Nilüfer Aydan: “Yılmaz Duru ya abi derken eşim oldu”

Nilüfer Aydan: “Yılmaz Duru ya abi derken eşim oldu”
Radyo Turkuvaz Hey Gidi Günler programına bu hafta 14 yaşında dans ederek sanat yaşamına merhaba diyen başarılı oyuncu Nilüfer Aydan konuk oldu. İçinden sinema geçen aşklarını ,anılarını ,hüzünlerini ve kaybedişlerini dinleyicisi ile paylaşan Aydan‘dan ça

“Bizim Zamanımız için “Oyuncu olmak için yönetmenin yatak odasına uğramak gerekir.” derlerdi “

Ben oyuncu olmak için çok çaba sarf etmedim.Dans ederken keşfedildim.Sahnedeki estetik duruşum yönetmenlerin ilgisini çekti ve teklifler gelmeye başladı.Dönemin en ünlü ismi Zeki Müren ile ilk filmim olan Altın Kafesi çevirdim.Bazıları gibi oyuncu olmak için yönetmenin odasından geçmeme gerek kalmadı.Bizim zamanımızda vardı tabi böyle şeyler.Ama ben çok ihtiraslı hırslı bir kadın olmadığım için o yollara başvurmadım.2 evlilik yaptım.2 eşimde yönetmendi ama ben onların mesleklerine değil beyinlerine aşıktım.

“Yılmaz Duru ya abi derken eşim oldu”

Ailem, en başta da annem Yılmaz'la evliliğimize karşı çıktı.Nasıl çıkmasın ki. Aile dostluğu söz konusuydu ve ben Yılmaz’a ağbi diyordum.O da dansçıydı. Beraber çalışıyorduk. Sonra bir de baktık ki abi-kardeş ilişkimiz aşka tam bir ateş dansına dönüşmüş. 5 yıl evli kaldık. Sonra anlaşamadığımız anladık ve ayrıldık.

“Halit (Refiğ) , benim üniversitemdi“

Yılmazdan sonra Halit girdi hayatıma.Dediğim gibi yönetmenliklerine aşık olmadım ben onların.Zaten Halit ile tanıştığımız zamanlar Halit henüz yönetmen değildi.Ben her şeyi ondan öğrendim.Kitap okumayı bile.Halit benim üniversitemdi.Sinemayı da ondan öğrendim.Ben alaylı bir oyuncuydum.Hiç bir şey bilmeden oyunculuğa başladım.Halit ile birlikte öğrendim sinemanın bir mesaj taşıdığını.Halitle de evliliğim 5 yıl sürdü.Sanırım benim tahammül sürem 5 yıl.Aşkta çekilmez biriyim.Kabul ediyorum.

“Halit’in eşiyle hala görüşüyoruz”

Halit’in eşi ile görüşmem çok garip karşılanmıştı.Oysa biten bitmiş.Niçin görüşmeyim ki.Bunun çok örneği var.Hülya Avşar da Feraye Tanyolaç ile görüşüyor.Bu bir kazandım kaybettim savaşı değil ki.Bitmesi gerekiyordu bitti.

“Yapımcıların kapımı çaldığı bile yok “

Yeni yapımcılar,yönetmenler bizim gibi Yeşilçam oyuncuları ile çalışmak istemiyor.Nedenini bilmiyoruz tabi.Çok isterim tabi bende özellikle sinemada rol almayı.Ama arayan soran yok.Bu açıdan Mahsun Kırmızıgül’ü takdir ediyorum.Bir çok Yeşilçam oyuncusuna o sahip çıkıyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com