Nilüfer'de engel yok

Nilüfer'de engel yok
Engelsiz bir Nilüfer için çalışmalarını yürüten Nilüfer Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir dizi etkinlik düzenleyerek, bu özel günde engellilerin yanında olduğunu gösterdi.

Engelsiz bir Nilüfer için bugüne kadar birçok örnek çalışmaya imza atan Nilüfer Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında engellileri yalnız bırakmadı.

Bizim Ev katılımcısı olan yaklaşık 30 engelli ve aileleri Başkan Mustafa Bozbey ile bir araya gelerek, belediyenin örnek uygulamalarında olduğu gibi fiziki ve sosyal hizmetlerinde de engellilerin daha fazla dikkate alınması konusunda görüşlerini dile getirdi.

Başkan Bozbey’e kendileri için yaptıklarından dolayı teşekkür eden engelli konuklar, ‘eşit miyiz?’ yazılı kokartı da günün anısına yakasına takarak taşımasını istediler.

Başkan Mustafa Bozbey daha sonra Nilüfer Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin sergisini ziyaret etti.

Zihinsel ve bedensel 40’a yakın engelli öğrencinin yaptığı boya, pul ve makrome çalışmalarını dikkatle inceleyen Başkan Bozbey, eğitmen Berrin Öztürk’ü çocuklar adına kutladı.

El ve göz koordinasyonu becerisinin gelişmesinin yanı sıra terapi yönüyle de tedavi edici olan çalışmaların bulunduğu sergide 500 bin adet pul ve toplu iğne kullanılması da dikkat çekti.

Bu özel günde bir etkinlik de Konak Kültürevi’nde yapıldı.

Türkiye’den 44 karikatüristin ‘Engelliliği Anlamak’ konulu 58 eseri görücüye çıktı.

Büyük ilginin gösterildiği sergide Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı, emeği geçenlere teşekkür plaketi ve belgesi verdi.

1 hafta boyunca izlenimde olacak serginin açılışına CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ve Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri de katıldı. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com