“Niye Ahmet Şık, Nedim Şener terörist mi”

“Niye Ahmet Şık, Nedim Şener terörist mi”
Canlı yayındaki tartışma Ahmet Hakan’a yönetici olduğunu unutturdu...

Sansürsüzhaber/ÖZEL Gazeteci Ahmet Hakan Çoşkun’un yönettiği, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge’nin bu akşamki programına tutuklu gazeteciler konusu damgasını vurdu.

Programın konuklarından Radikal gazetesi yazarı Orhan Kemal Cengiz, tutuklu gazetecilerin sadece gazetecilik yüzünden değil, Ergenekon ile olan bağlantıları nedeniyle böyle bir durumla karşılaştıklarını ifade edince programın yöneticiliğini üstlenen Ahmet Hakan’ı da tartışmanın içine çekti. Cengiz, tutukluk durumunda yaşanan sorunların yapısal problemlerden kaynaklandığını, bununsa mevcut Türk Ceza Kanunundan doğurduğu bir sonuç olduğunu söyledi. Cengiz, “Ergenekon davasında bir takım ihlallerin oldu, fakat davanın içeriğinin bu ihlallere dayandırılarak boşaltılması da yanlıştır” dedi.

ÖZEL HAREKAT DAİRESİ'NE DAVA AÇILSIN

Radikal yazarı, Ergenekon davasında hak ihlallerinin yaşandığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden burs alan 5000 öğrencinin potansiyel suçlu olarak tanımlanmasına rağmen davada yargılanan pek çok önemli isimin bu şekilde kamuoyunun gündeminden uzaklaştırıldığını belirtirek, “12 Eylül yargılanmaların başladı, fakat JİTEM hakkında Diyarbakır’da küçük bir davanın açıldı, asıl sorumlular Ergenekon’dan yargılanıyor, halen Özel Harekat Dairesi hakkında bir davan açılmadı” dedi.NİYE AHMET ŞIK!

Tutuklu bulunan gazetecilerin çoğunun gazetecilik dışı faaliyetlerde bulunduğu için tutuklandığını fakat Ahmet Şık’ı ayırdığını kaydeden Orhan Kemal Cengiz’e program yöneticisi Ahmet Hakan, “peki Nedim Şener’i niye ayırmıyorsunuz, Nedim Şener terörist mi” diye sordu.

SİZ BURDA MAHKEME KURDUNUZ YARGILMA YAPIYORSUNUZ

Ahmet Hakan, “bir adam kitap yazdı diye tutuklanıyorsa bütün sözler unutulur bu söz çok değerli bir söz haline gelir“ diyerek karşılık verdi. Hakan, Cengiz’in iddianame yazılananlara karşı tutuklu gazetecileri de kulak verin deyince, gazeteci Orhan Kemal Cengiz, “siz burada mahkeme kurdunuz yargımla yapıyorsunuz” yanıtını verdi (UGO)

Haber: Uğur Duyan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com