Noel Baba TOMA'ya karşı!

Noel Baba TOMA'ya karşı!
Ankara Tuzluçayır'da da bu akşam düzenlenen gösterilerde bir eylemci Noel Baba kıyafeti ile katıldı. Noel baba kıyafetli eylemci fotoğrafı kısa sürede Twitter'da yayılarak büyük ilgi gördü

İSTANBUL SULTANGAZİ GAZİ MAHALLESİNDE OLAY

Uludere'de  28 Aralık 2011'deki olayda ölen 35 kişiyi anmak için bir grup Sultangazi Gazi Mahallesi İsmet Paşa Caddesi'nde toplandı. Göstericiler, İsmetpaşa Caddesi'nin bir bölümünü trafiğe kapattı.  Çöp konteynerleri ve kaldırım taşlarıyla yola barikat kuran göstericiler, barikatı ateşe verdi. Polis, göstericilere TOMA'dan sıkılan tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti.

BANKA ŞUBELERİNE MOLOTOF

Müdahalenin ardından eylemciler, polise molotof kokteyli ve taşla karşılık verdi. Bazı eylemciler, cadde üzerinde bulunan 2 banka şubesi ile 1 PTT şubesini taşladıktan sonra molotof bombası atarak ateşe verdi. Çıkan yangın,  polis ekiplerinin güvenliğinde olay yerine giden itfaiye ekipleri tarafından müdahale edilerek kısa sürede söndürüldü. Olaylar devam ediyor.

MERSİN’DE YOLSUZLUK EYLEMİ

Mersin'de de yaklaşık 200 kişi, yolsuzluk ve rüşveti protesto ederek, hükümeti istifaya çağırdı.

Gruplar, Forum Alışveriş Merkezi Atıf Yılmaz Meydanı’ndan ellerinde ’Hırsız var’, ’Bu pisliği devrim temizler’, ’Özgürlük sokakta’ yazılı dövizler taşıyarak, ’Babadan oğula hırsız AKP’, ’Bu daha başlangıç, mücadeleye devam’, ’İsyan, devrim, özgürlük’ sloganları atarak Sanatçılar Meydanı’na kadar yürüdü. Sanatçılar Meydanı’nda eylemine devam eden grupta bulunan bazı eylemciler, daha sonra yolsuzluk operasyonuna ilişkin konuşma yaptı. Bir süre eyleme devam ettikten sonra yeniden yürüyüşe geçen grup 20’nci Cadde’yi trafiğe kapatarak sloganlar eşliğinde yürüdü. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylem 20’nci Cadde bitiminde olaysız bir şekilde sona erdi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com